poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Serbski Chemik

Siatkówka. Serbski Chemik

Siatkówka. Serbski Chemik
Data publikacji: 2017-06-05 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-06 18:29
Wywietleń: 2214 266749

Bianka Busa podpisała kontrakt z Chemikiem Police.  22-letnia Serbka gra na pozycji przyjmującej. Karierę rozpoczęła w Vizurze Belgrad, z którą wygrała 2 mistrzostwa Serbii, Puchar Serbii i 2 Superpuchary. W minionym sezonie występowała w lidze włoskiej. Broniła barw  Montichiari. 

Busa jest reprezentantką Serbii. Wzięła udział m.in. w ostatnich igrzyskach olimpijskich, gdzie wraz z drużyną narodową sięgnęła po srebrny medal. Zdobyła również brąz mistrzostw Europy i srebro w Pucharze Świata. 

- Niedawno skończyłyśmy turniej eliminacyjny z reprezentacją Serbii. Wywalczyłyśmy kwalifikację, co mnie cieszy. Czeka nas jeszcze trochę grania z kadrą, potem chwila przerwy i przyjeżdżam do Polic, do nowego klubu. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się podpisać kontrakt z tak renomowaną drużyną. Popytałam wśród znajomych, wszystkie poleciły mi grę w w Policach, dlatego z niecierpliwością czekam na początek sezonu ligowego - powiedziała nowa siatkarka Chemika. 

Busa to trzecia siatkarka, która dołączyła do drużyny mistrzyń Polski w przerwie letniej. Wcześniej podpisały kontrakty: Alex Holston i Sladjaną Mirković. Umowę przedłużyła też Stefana Veljkovic. Oznacza to, że w przyszłym sezonie w drużynie Chemika grać będą aż trzy reprezentantki Serbii. (par)

Komentarze

Bianka Busa
@szczeciniek Honey is to good for a bear...
2017-06-06 16:54:34
szczeciniak
piękna..niech szybko przyjeżdża... I'm already her fan
2017-06-06 08:11:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi