wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Serbski Chemik

Siatkówka. Serbski Chemik

Siatkówka. Serbski Chemik
Data publikacji: 2017-06-05 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-06 18:29
Wywietleń: 2034 266749

Bianka Busa podpisała kontrakt z Chemikiem Police.  22-letnia Serbka gra na pozycji przyjmującej. Karierę rozpoczęła w Vizurze Belgrad, z którą wygrała 2 mistrzostwa Serbii, Puchar Serbii i 2 Superpuchary. W minionym sezonie występowała w lidze włoskiej. Broniła barw  Montichiari. 

Busa jest reprezentantką Serbii. Wzięła udział m.in. w ostatnich igrzyskach olimpijskich, gdzie wraz z drużyną narodową sięgnęła po srebrny medal. Zdobyła również brąz mistrzostw Europy i srebro w Pucharze Świata. 

- Niedawno skończyłyśmy turniej eliminacyjny z reprezentacją Serbii. Wywalczyłyśmy kwalifikację, co mnie cieszy. Czeka nas jeszcze trochę grania z kadrą, potem chwila przerwy i przyjeżdżam do Polic, do nowego klubu. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się podpisać kontrakt z tak renomowaną drużyną. Popytałam wśród znajomych, wszystkie poleciły mi grę w w Policach, dlatego z niecierpliwością czekam na początek sezonu ligowego - powiedziała nowa siatkarka Chemika. 

Busa to trzecia siatkarka, która dołączyła do drużyny mistrzyń Polski w przerwie letniej. Wcześniej podpisały kontrakty: Alex Holston i Sladjaną Mirković. Umowę przedłużyła też Stefana Veljkovic. Oznacza to, że w przyszłym sezonie w drużynie Chemika grać będą aż trzy reprezentantki Serbii. (par)

Komentarze

Bianka Busa
@szczeciniek Honey is to good for a bear...
2017-06-06 16:54:34
szczeciniak
piękna..niech szybko przyjeżdża... I'm already her fan
2017-06-06 08:11:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej