sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Porażka Polek z Włoszkami

Siatkówka. Porażka Polek z Włoszkami

Siatkówka. Porażka Polek z Włoszkami
Data publikacji: 2015-09-26 20:21
Wywietleń: 916 24096

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w pierwszym meczu mistrzostw Europy rozgrywanych w Holandii z Włochami 1:3.

Trzon drużyny stanowiły zawodniczki Chemika Police. W wyjściowym składzie zagrały: Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek – Kasza, a na pozycji libero Paulina Maj. W roli zmienniczki Bełcik wystąpiła Joanna Wołosz.

Znakomicie spisały się siatkarki Chemika Police występujące w innych reprezentacjach. Helena Havelkova była najlepszą zawodniczką na parkiecie w wygranym przez Czechy 3:0 meczu z Rumunią.

Havelkova zdobyła 27 punktów. Zanotowała wysoką skuteczność w ataku (83 proc.), skończyła 24 z 29 piłek. Była ona również najbardziej obciążona w przyjęciu, rywalki posłały w jej kierunku 28 zagrywek, popełniła przy tym tylko dwa błędy, a zanotowała 46 proc. pozytywnego i 18 proc. perfekcyjnego przyjęcia.

W tej samej grupie grają faworytki: Serbia i Niemcy. W kadrze tej pierwszej drużyny jest środkowa drużyny mistrzyń Polski Stefana Veljkovic.

Serbki wygrały z wicemistrzyniami Europy 3:0, ale wynik nie jest niespodzianką. Serbki kilka tygodni temu zajęły drugie miejsce w Pucharze Świata i zapewniły sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

Srefana Veljkovic grała jako zmienniczka i zakończyła mecz z 3 zdobytymi punktami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi