sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kadra bez Mędrzyk

Siatkówka. Kadra bez Mędrzyk

Siatkówka. Kadra bez Mędrzyk
Data publikacji: 2017-06-26 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-26 22:37
Wywietleń: 217 272458

Kadra narodowa siatkarek w 14-osobowym składzie odleciała do Brazylii na oficjalne mecze towarzyskie z reprezentacją Brazylii w Belo Horizonte i Sao Paulo. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś Belo Horizonte, drugie dwa dni później w Sao Paulo. Planowane są także gry treningowe z reprezentacją U23 Brazylii. Potyczki w Brazylii poprzedzają pierwszy turniej interkontynentalny World Grand Prix w Argentynie (7-9 lipca) z udziałem Argentyny, Korei Płd., Peru i Polski.

W składzie na tournee po Ameryce Południowej znalazły się dwie siatkarki Chemika - atakująca Malwina Smarzek i libero Aleksandra Krzos. W kadrze jest też była rozgrywająca polickiego klubu Joanna Wołosz. Szkoleniowiec kadry musiał natomiast zrezygnować z udziału w najbliższych meczach nowej przejmującej mistrzyń Polski Natalii Mędrzyk, która zmaga się z urazem śródstopia.

- Prawda jest taka, że stopa pobolewała mnie od jakiegoś czasu. Po turnieju w Montreux ból zdecydowanie się nasilił. Dlatego lekarze Chemika Police, w porozumieniu z doktorem reprezentacji, skierowali mnie na badania, które wykazały zmęczeniowe złamanie kości śródstopia - mówi Natalia Mędrzyk.

Uraz może nawet na kilka miesięcy wyłączyć zawodniczkę z treningów. Siatkarka przechodzi rehabilitację w Szczecinie i i Policach.

- Trudno powiedzieć jak długo potrwa rehabilitacja. Niestety, w niektórych przypadkach trwa on nawet kilka miesięcy. Najważniejsze, aby wyleczyć stopę systematyczną i codzienną pracą rehabilitacyjną - mówi klubowy lekarz Chemika Maciej Karaczun.

(woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi