piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. I liga wraca do Polic

Siatkówka. I liga wraca do Polic

Siatkówka. I liga wraca do Polic
Data publikacji: 2015-09-30 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 798 24909

Rozmowa z Mariuszem Bujkiem, trenerem siatkarek PSPS Chemik

SIATKARKI PSPS Chemik zainaugurują w weekend występy w siatkarskiej I lidze. Po dwuletniej przerwie będzie to zatem powrót pierwszoligowej żeńskiej siatkówki do Polic.

Polickie Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Chemik, poza nazwą nie ma nic wspólnego z występującymi w Orlen Lidze mistrzyniami Polski. Klub rywalizował dotychczas na drugoligowym froncie, ale w kolejnych sezonach  miał aspiracje awansu.

Zależało na tym działaczom, którzy po przeprowadzce eksportowego Chemika do Szczecina chcieli, aby żeńska siatkówka nie zniknęła na dobre z Polic. Zespołowi PSPS nie udało się wprawdzie wywalczyć awansu na parkiecie, ale mimo przegranego turnieju finałowego awansował na zaplecze ekstraklasy zajmując miejsce Ekstrimu Gorlice. W I lidze PSPS Chemik poprowadzi trener Mariusz Bujek, który jest najdłużej pracującym w Policach trenerem.

- Po dwóch latach przerwy do Polic wraca siatkarska I liga. Czy będzie zainteresowaniem występami tej drużyny, gdy w sąsiednim Szczecinie w Orlen Lidze i Lidze Mistrzyń będzie walczył eksportowy Chemik?

- Myślę, że mój zespół i ja jesteśmy tak oddani Policom, że kibice będą przychodzili na nasze mecze. Nie chcemy zresztą konkurować z ekstraklasowym Chemikiem.  Nie wyobrażam sobie, aby terminy naszych meczów kolidowały z rozgrywkami Orlen Ligi. Chciałbym bowiem, aby moje zawodniczki też chodziły na mecze Orlen Ligi i podglądały, jak grają najlepsze drużyny. To będzie ich obowiązek. ©℗ (woj)

Cały wywiad w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską