czwartek, 22 lutego 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Czwarta z rzędu porażka Espadonu

Siatkówka. Czwarta z rzędu porażka Espadonu

Siatkówka. Czwarta z rzędu porażka Espadonu
Data publikacji: 2018-01-19 20:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-19 21:05
Wywietleń: 602 310410

Plus Liga siatkarzy. Espadon Szczecin - Cerrad Czarni Radom 2:3 (17:25, 15:25, 25:20, 27:25, 13:15)

Espadon: Tervaportti, Ruciak, Wika, Gałązka, Gawryszewski, Kluth, Mihułka (libero), Jaskuła (libero) oraz Murek, Kacperkiewicz, Duff, Malinowski.

Szczecinianie doznali czwartej z rzędu porażki. Tym razem zdołali wywalczyć punkt, choć po pierwszych dwóch partiach absolutnie nic na to nie wskazywało. Gospodarze byli zagubieni, oddali inicjatywę, grali nerwowo, bez planu i dostawali od przeciwnika surową lekcję.

Podopieczni trenera Gogola byli gorsi w każdym elemencie gry. Atakowali z zaledwie 19-procentową skutecznością, nie trafiali w parkiet, lub obijali ręce przeciwnika. Piłki rozgrywane były zbyt wolno i przejrzyście. Ponadto Espadon popełniał wiele błędów technicznych, jak przekroczenie linii środkowej, dotknięcie siatki, czy nieporozumienia w odbiorze zagrywki.

Nic nie wskazywało na to, że po dwóch partiach może się coś zmienić, a jednak gra wyglądała trochę inaczej. Czarni nie byli już tak dokładni, w drużynie miejscowych na przyjęcie wszedł na parkiet Murek, do ataku desygnowany został Malinowski, a rozegranie znacznie poprawił Tervaportti. Espadon miał przewagę cały czas, powiększał ją systematycznie i przedłużył nadzieję na wywalczenie przynajmniej punktu.

Goście w czwartym secie ponownie przejęli inicjatywę, prowadzili 17:13, sprawiali wrażenie kontrolujących mecz, ale zryw miejscowych był imponujący. Kilka udanych ataków kolejnego ze zmienników Duffa spowodował, że mecz miał się rozstrzygnąć w tie braeku.

Ostatnia partia była wyrównana, radomianie ostatecznie nie dali sobie wyrwać wygranej, a Espadon dzięki wygranej dwóch setów nie dał się wyprzedzić w tabeli. Znaczna obniżka formy jest jednak mocno niepokojąca i trudno o optymizm przed kolejnymi spotkaniami. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy