niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Bratojev odchodzi z Espadonu

Siatkówka. Bratojev odchodzi z Espadonu

Siatkówka. Bratojev odchodzi z Espadonu
Data publikacji: 2016-10-06 18:21
Wywietleń: 930 158086

Sztab szkoleniowy beniaminka siatkarskiej ekstraklasy Espadonu Szczecin odsunął bułgarskiego rozgrywającego Georgija Bratojewa od treningów. Zarząd prowadzi z nim rozmowy w celu rozwiązania kontraktu.

Klub w czwartek potwierdził informacje Kuriera sprzed dwóch dni, który jako pierwszy o tym poinformował.

- Kontrakt jeszcze nie został rozwiązany, ale na pewno Bratojew nie będzie grał w naszej drużynie. Od wtorku nie trenuje z zespołem. Nie zostanie także zgłoszony do składu na czwartkowy mecz z Resovią - poinformował Jarosław Marendziak odpowiadający za kontakty medialne szczecińskiego klubu.

Bułgar, mierzący 202 cm wzrostu, miał być największą gwiazdą zespołu i reżyserem gry szczecińskiej drużyny. Bratojew, to uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie, aktualny srebrny medalista Ligi Mistrzów.

W przeszłości był wybierany na najlepszego rozgrywającego Ligi Światowej i igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Trzykrotny mistrz Bułgarii, srebrny medalista Igrzysk Europejskich w Baku i brązowy mistrzostw Europy z 2009 (Turcja).

- Przychodzę do Szczecina, bo jestem ciekawy poziomu PlusLigi, jednej z najmocniejszych lig w Europie. Całkiem nowy klub, to wielkie wyznawanie, bo od początku będę uczestniczył w budowie siły drużyny i szlifowaniu jej boiskowego charakteru - mówił Bratojew w lipcu, po podpisaniu umowy z Espadonem.

Od takiego zawodnika wymagano wiele. Tymczasem w pierwszym meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mimo bardzo dobrego procentu dokładnego przyjęcia zagrywki (65 proc. w całym meczu, a w drugim secie nawet 71 proc.) drużyna ugrała w dwóch pierwszych setach zaledwie 15 i 11 punktów. Dopiero po zmianie rozgrywającego w trzeciej partii na Michała Sladecka skuteczność ataku zespołu się poprawiła.

- Nie był to pierwszy słaby występ Bułgara. W sparingach spisywał się podobnie. Stąd decyzja trenerów o rezygnacji z jego usług - mówi Marendziak.

W meczu z Resovią Espadon będzie mógł korzystać tylko z jednego rozgrywającego. Klub rozpoczął już poszukiwania następcy Bratojewa.

- Oczywiście to dla nas bardzo trudna sytuacja. Pilnie potrzebujemy w tej chwili rozgrywającego, w składzie mamy teraz tylko Michala Sladecka. Ale nie było wyjścia, dłużej czekać z decyzją nie mogliśmy - powiedział wiceprezes Espadonu Szczecin Zdzisław Gogol.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi