piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka wodna. Z ligi hiszpańskiej do Arkonii

Piłka wodna. Z ligi hiszpańskiej do Arkonii

Piłka wodna. Z ligi hiszpańskiej do Arkonii
Data publikacji: 2015-10-19 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1315 29611

Michał Diakonów jest nowym zawodnikiem piłkarzy wodnych Arkonii Szczecin. Do szczecińskiego klubu przyszedł z ligi ... hiszpańskiej.

- Co skłoniło pana do przyjęcia oferty szczecińskiego klubu?

- Głównym powodem był fakt, że postanowiłem opuścić Hiszpanię. Tam z całą ostrością ujawnił się teraz kryzys. W klubach piłki wodnej brakuje pieniędzy i nawet wielu rodowitych Hiszpanów wyjeżdża do innych krajów. Powróciłem do Polski i pierwsze kroki skierowałem do rodzinnego Gorzowa. Miejscowy GKPW 59 stawia jednak na razie głównie na młodzież, więc choć trenuję z gorzowskimi waterpolistami w aqua parku Słowianka, pomagam im bo sympatyzuję z tym klubem, to jednak chcąc walczyć o najwyższe cele w ekstraklasie, musiałem poszukać innej drużyny i wybór padł na Arkonię, w której grałem zresztą już kilkakrotnie, a przed trzema laty świętowaliśmy mistrzostwo Polski.

- W swej długiej karierze występował pan w wielu zagranicznych ligach. Prosimy porównać je do polskiej.

- Grałem w Niemczech, na Węgrzech i w Hiszpanii, a więc w krajach, gdzie piłka wodna jest nieporównywalnie popularniejsza niż w Polsce i ciesząca się dużym zainteresowaniem kibiców. Rozgrywki są tam mocno rozbudowane i wieloszczeblowe. Jest mocno rozbudowany system szkolenia, w konsekwencji czego jest wielu piłkarzy, ale także trenerów i sędziów. To wszystko wpływa na poziom dyscypliny, a jeśli chodzi o Polskę, to jeszcze trochę nam brakuje do najlepszych. ©℗ (mij)

Cały wywiad czytaj we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny