niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Europejski debiut

Piłka ręczna. Europejski debiut

Piłka ręczna. Europejski debiut
Data publikacji: 2015-10-08 15:46
Wywietleń: 46 27033

Rozmowa z prezesem Pogoni Handball Pawłem Białym

- Jak ważnym wydarzeniem dla klubu jest niedzielny debiut w europejskich pucharach?

- To jest bardzo ważne wydarzenie. Jest to ogromne wyróżnienie dla zawodników, a dla nas spore wyzwanie organizacyjne i mam nadzieje pierwszy krok do kolejnych występów w europejskich rozgrywkach.

- Przed rokiem w debiucie na europejskich parkietach żeńska Pogoń Baltica dotarła do finału rozgrywek pucharowych. Czy wasz zespół stać na taki sam sukces?

- Pogoń Baltica grała w pucharze Challenge, a my wystąpimy w pucharze EHF. To zupełnie innym poziom rozgrywek. Gdybyśmy walczyli w Challange Cup też moglibyśmy zajść wysoko. Mamy wprawdzie doświadczenie w potyczkach z silnymi zespołami z licznych turniejów, ale nigdy z rywalami tej klasy nie graliśmy o stawkę. Po za tym przed sezonem świadomie osłabiliśmy zespół. Nie mogliśmy podpisywać kontraktów nie mając możliwości ich realizacji. Gdybyśmy mieli budżet o 20-30 % wyższy w zespole nadal grałby Konitz. 

- Co wiecie o niedzielnym przeciwniku z Węgier?

- To zespół doświadczony w pucharowych bojach, a w przez dwa grał tam polski bramkarz Piotr Wyszomirski. Jeśli miałbym ocenić poziom Csurgoi KK na tle polskich drużyny to porównał, go do Azotów Puławy. ©℗ (woj)

Cały wywiad czytaj w magazynowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi