czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Walski zagra w Ruchu

Piłka nożna. Walski zagra w Ruchu

Piłka nożna. Walski zagra w Ruchu
Data publikacji: 2016-07-19 12:19
Wywietleń: 984 144776

Pogoń Szczecin porozumiała się z Ruchem Chorzów w kwestii gry w tym klubie 19-letniego Michała Walskiego. Srebrny i brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów przebywa w Chorzowie na testach od dłuższego czasu. Trener Waldemar Fornalik był zdecydowany na pozyskanie tego piłkarza od samego początku.

Walski miał z Pogonią ważną umowę podpisaną w ubiegłym roku, ale mógł ją rozwiązać, jeżeli nie rozegrałby w sezonie określonej liczby minut w pierwszej drużynie i tak uczynił.

Pogoń zaproponowała piłkarzowi nową umowę, ale piłkarz nie przyjął jej warunków. Szczeciński klub mógł zażądać od nowego pracodawcy piłkarza kwoty za ekwiwalent szkoleniowy, który według tabel wynosił 160 tys zł.

Walski był piłkarzem Pogoni przez trzy ostatnie sezony. W rundzie wiosennej utalentowany junior zagrał tylko w jednym spotkaniu w ekstraklasie i to zaledwie przez kilkadziesiąt sekund.

Był ważną częścią zespołu juniorów, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski i drużyny III-ligowych rezerw, dla których w minionym sezonie zdobył aż siedem goli - wszystkie z rzutów karnych.

W ciągu trzech lat rozegrał w pierwszej drużynie Pogoni 17 meczów. ©℗ (par)  

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny