wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szymusik w ślady Wragi

Piłka nożna. Szymusik w ślady Wragi

Piłka nożna. Szymusik w ślady Wragi
Data publikacji: 2016-10-21 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-22 13:46
Wywietleń: 139 164033

Trener reprezentacji Polski do lat 19 Rafał Janas powołał zawodników na zgrupowanie, które odbędzie się od 7 do 14 listopada hiszpańskim w San Roque. W jego trakcie rozegrane zostaną dwa mecze towarzyskie ze Słowacją (11 listopada, 16:00) oraz Finlandią (13 listopada, 16:00).

W kadrze tradycyjnie znalazł się jej kapitan Marcin Listkowski z Pogoni Szczecin. Niespodzianką jest powołanie prawego obrońcy Błękitnych Stargard Grzegorza Szymusika.

Wychowanek Zenita Koszewo, ale od najmłodszych lat zawodnik stargardzkiego klubu na powołanie zasłużył regularną grą w II-ligowej drużynie, której jest w obecnym sezonie podstawowym zawodnikiem.

Szymusik na boiskach II ligi debiutował w poprzednim sezonie, jednak dopiero od obecnego jest podstawowym zawodnikiem. Opuścił dotąd tylko jedno spotkanie.

Na pewno jest mu łatwiej o miejsce w składzie z tego powodu, że w II lidze jest obowiązek wystawiania dwóch młodzieżowców. Szymusik szansę wykorzystuje znakomicie, a młodzieżowcem będzie jeszcze przez niespełna trzy sezony.

W Błękitnych był w przeszłości jeden piłkarz, który stanowił w reprezentacji Polski juniorów ważne ogniwo. Wiesław Wraga w sezonie 1981/82 uzyskał wraz z reprezentacją Polski awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy juniorów w Finlandii. Tam polski zespół zakończył zmagania na czwartym miejscu.

Prócz Wragi piłkarzami tamtej drużyny byli późniejsi reprezentancyjni bramkarze: Józej Wandzik i Jarosław Bako. Byli w niej też młodzi piłkarze Pogoni Szczecin: Marek Leśniak i Mirosław Dygas.

Wraga był wtedy podstawowym graczem II-ligowych Błękitnych (wtedy zaplecze ekstraklasy). To był jeden z dwóch sezonów klubu ze Stargardu rozegrany na zapleczu ekstraklasy.

Wraga spisywał się jednak na tyle dobrze, że został wytransferowany do Widzewa Łódź – wtedy mistrza Polski, który we Wradze widział następcę sprzedanego akurat do Juventusu Turyn Zbigniewa Bońka. ©℗ (par)

Komentarze

Janek
Co dalej stało się z Wragą?
2016-10-22 13:31:10
Janek
Co dalej stało się z Wragą?
2016-10-22 13:29:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi