wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rumak liczy na większy polot

Piłka nożna. Rumak liczy na większy polot

Piłka nożna. Rumak liczy na większy polot
Data publikacji: 2016-07-29 13:13
Wywietleń: 673 146312

Mariusz Rumak, trener piłkarzy Śląska Wrocław - poniedziałkowego rywala portowców uważa, że drużynie w dwóch dotychczasowych meczach brakowało polotu. Twierdzi, że nowa jakość i polot w ofensywie mogą być widoczne w spotkaniu z Pogonią.

- W obu dotychczasowych spotkaniach wyszliśmy ofensywnie, ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala – tłumaczył Rumak na konferencji prasowej. – Nie nastawialiśmy się tylko na defensywę. Sposób odbioru piłki, jaki zastosowaliśmy w Warszawie, miał sprawić, żeby przejmować piłkę już na połowie Legii i by były tworzone sytuacje. Nie odbieram naszego stylu jako defensywny, mimo że nie stwarzaliśmy za wielu okazji bramkowych. Pracujemy nad  określonymi mechanizmami w ataku. Trzeba spędzić jednak wiele godzin na treningu, a formację ofensywną tworzymy praktycznie w oparciu o nowych piłkarzy. 

Padło również pytanie o przygotowanie kondycyjne Bence Mervo. 21-letni węgierski napastnik ponownie został wypożyczony do wrocławskiej drużyny ze szwajcarskiego Sion.

- Bence przepracował z nami całe zgrupowanie, później miał przerwę, więc myślę, że potrzebuje jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do wybiegania całego spotkania. Wszystko weryfikuje mecz. Nie grał w spotkaniach kontrolnych, więc dużo nam powie jego występ – powiedział trener Rumak. 

- Alvarinho jest traktowany na równi z innymi i stać go na jeszcze lepszą grę niż w ostatnim meczu. Jestem jednak zadowolony z jego postawy – odpowiedział trener Rumak na pytanie o Portugalczyka. – Wcześniej konsultowałem się nawet z trenerem Michałem Probierzem i jego wypożyczenie było przez nas przemyślane. Wiele czynników wpływa na dyspozycję piłkarza i mam nadzieję, ze tu czuje się dobrze. Potrzebujemy teraz jakości i polotu w ofensywie i mam nadzieję, ze pokażemy to w meczu z Pogonią. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi