Piłka nożna. Remis Błękitnych, wygrana Kotwicy

Data publikacji: 10 września 2016 r. 18:06
Ostatnia aktualizacja: 10 września 2016 r. 20:06

Piłkarze II-ligowych Błękitnych Stargard zremisowali w wyjazdowym meczu ze Stalą Stalowa Wola 2:2 (0:2) po golach Brzeziańskiego (55, 65) dla gości, oraz Mistrzyka (6) i Gębalskiego (34) dla miejscowych.

Bohaterem meczu okazał się Brzeziański, który wszedł na boisku po przerwie, kiedy jego drużyna przegrywała 0:2 i dwoma golami doprowadził do remisu. To trzeci i czwarty gol 24-letniego napastnika w swoim premierowym sezonie na boiskach II ligi.

W drużynie Błękitnych zadebiutował 21-letni Grzegorz Rogala. To wychowanek stargardzkiego klubu, który szkolił się w Akademii Lecha Poznań, wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów, w okresie letnim był testowany przez Ruch Chorzów, ale ostatecznie wrócił do Stargardu.

Błękitni grali w składzie: Wróbel - Szymusik, Liśkiewicz, Pustelnik, Gutowski (46, Brzeziański) - Fadecki (70, Więcek), Baranowski (46, Rogala), Kazimierowicz, Flis, Czapłygin (90, Orłowski) - Magnuski.

Zwycięstwo odniosła natomiast Kotwica Kołobrzeg, która pokonała na własnym boisku Puszczę Niepołomice 1:0 (0:0) po golu Giela (49, karny). Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. W ostatniej minucie czerwoną kartkę otrzymał Szywacz - za uderzenie przeciwnika w twarz.

Kotwica grała w składzie: Woszczyna - Witt, Poznański, Jagiełło, Szywacz - Janeczko (69, Bartlewski), Lewiński, Świechowski (68, Paprzycki), Zieliński, Żmijewski (75, Horna) - Giel (88, Załęcki). (par)