sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Przeobrażenie Matrasa

Piłka nożna. Przeobrażenie Matrasa

Piłka nożna. Przeobrażenie Matrasa
Data publikacji: 2015-09-21 13:07
Wywietleń: 1014 22719

24 - letni Mateusz Matras nie był w przerwie letniej piłkarzem, którego trener Czesław Michniewicz widział w wyjściowej jedenastce. Pogoń pozyskała dwóch klasowych stoperów: Jarosława Fojuta i Jakuba Czerwińskiego i chciała mieć nowego defensywnego pomocnika.

Matras w tym czasie przygotowywał się do sezonu i musiał oswoić się z sytuacją, że nie jest w Pogoni piłkarzem pierwszego wyboru. Ostatecznie Pogoń nie zatrudniła nowego defensywnego pomocnika. Dla Matrasa oznaczało to jedno. Będzie piłkarzem pierwszej jedenastki.

W pierwszych sześciu kolejkach spisywał się przyzwoicie. Wypełniał zadania taktyczne, zajmował się głównie defensywą. Praktycznie nie uczestniczył w akcjach ofensywnych. W pierwszych sześciu meczach nie oddał celnego strzału, nie zanotował celnego podania w pole karne przeciwnika i nie miał ani jednego kontaktu z piłką w polu karnym rywala. W akcjach ofensywnych był praktycznie bezużyteczny.

Trener Michniewicz w meczu z Górnikiem Łęczna postanowił nawet, że wysoki piłkarz Matras przy stałych fragmentach gry asekurował własny zespół przed kontrami. Do takich zadań wyznacza się głównie piłkarzy niższych, bardziej zwrotnych i słabszych fizycznie. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską