Piłka nożna. Pogoń gromi Górnika

Data publikacji: 21 września 2016 r. 15:23
Ostatnia aktualizacja: 21 września 2016 r. 15:23

Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali w zaległym meczu Centralnej Ligi Juniorów Górnika Zabrze 4:0 (2:0) po golach Kuśmierka (21), Pawłowskiego (27), Jarocha (63) i Bochnaka (77).

Przewaga podopiecznych trenera Crettiego była przygniatająca. Obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce, ale sędzia ich nie uznał. Szczecinianie od samego początku przejęli inicjatywę, stwarzali sytuacje, atakowali dużą grupą piłkarzy.

Po pół godzinie oddali rywalom inicjatywę. Wtedy w ich szeregi wdarł się chaos. Nie potrafili przetrzymać piłki, mnożyły się niecelne podania i nonszalanckie zagrania. Pogoń po przerwie zdobyła kolejne dwa gole, miała jeszcze kilka szans na następne.

Szczecinianie zagrali wzmocnieni piłkarzami, którzy do tej pory częściej występowali w rezerwach. Jarcoh zdobył jedną z bramek, Stefaniak zagrał na lewej obronie w drugiej połowie, a Kujawa na pozycji defensywnego pomocnika. Po tym meczu przewaga wiceliderującej Pogoni do trzeciego w tabeli Piasta wzrosła do czterech punktów. ©℗ (par)