czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń czeka już 15 lat

Piłka nożna. Pogoń czeka już 15 lat

Piłka nożna. Pogoń czeka już 15 lat
Data publikacji: 2015-12-17 15:50
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-18 13:29
Wywietleń: 175 61144

Piłkarze Pogoni kończą w piątek rundę jesienną w piłkarskiej ekstraklasie. Rywalem jest Wisła, która rozgrywa najgorszy sezon od 22 lat. Pogoń pojechała do Krakowa w glorii drużyny, która wygrała trzy ostatnie mecze.

Wisła natomiast w czterech ostatnich spotkaniach nie zdobyła punktu i strzeliła zaledwie jednego gola. Zespół krakowski nawiedziła plaga kontuzji. To najlepsza okazja od 15 lat, by Pogoń wygrała na boisku w Krakowie. Po raz ostatni uczyniła to w sezonie 2000/01.

- Pamiętam ten mecz doskonale - mówi uczestnik tamtego spotkania Robert Dymkowski. - Mieliśmy znakomity zespół stworzony przez Sabri Bekdasa, a Wisła była mistrzem Polski i absolutnym krajowym hegemonem. Mimo to wygraliśmy z nią 2:1 po golach Sergiusza Wiechowskiego.

Od tamtej pory Pogoń już w Krakowie z Wisłą nie wygrała. Ma ku temu świetną okazję. Od ostatniego meczu nie zmieniła się sytuacja kadrowa, zespół podbudował się trzecim kolejnym zwycięstwem, a tacy piłkarze, jak Dwaliszwili, czy Przybecki na pewno dobrym występem odblokowali się psychicznie.

- Przestrzegałbym przed lekceważeniem Wisły - mówi trener Pogoni Czesław Michniewicz. - Wiem, że ta drużyna ma problemy, ale wciąż są tam tacy piłkarze, jak Mączyński, czy Guzmics. To podstawowi piłkarze swoich reprezentacji, które zagrają w przyszłorocznym finałowym turnieju mistrzostw Europy. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Zygmunt
Panie Michniewicz,dlaczego daje się i pan nabierać na sztuczki reklamowe. Mączyński !! arcygwiazdor,co nie dał sobie rady w lidze CHIŃSKIEJ!!! Takich jak on "kopaczy" jest mnóstwo na każdym boisku.Ale tylko tego "asiora" Nawałka powołuje do reprezentacji i tym samym mydli oczka nawet p.Michniewiczowi. W REZERWACH Pogoni jest ok.8 lepszych piłkarzy od tego Badziewiaka.
2015-12-18 12:03:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny