czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Peda na testach w Termalice

Piłka nożna. Peda na testach w Termalice

Piłka nożna. Peda na testach w Termalice
Data publikacji: 2017-01-12 08:57
Wywietleń: 1099 199521

Niespełna 20-letni Krystian Peda wyjechał na testy do Termaliki Nieciecza.

Peda, to były reprezentacyjny junior, w rundzie jesiennej piłkarz drużyny rezerw Pogoni Szczecin, w której rozegrał 11 spotkań, 6 w wyjściowym składzie, 3 w pełnym wymiarze czasowym i zdobył 2 gole. 31 grudnia skończył mu się kontrakt, otrzymał od klubu propozycję przedłużenia umowy, ale odmówił. Obecnie jest wolnym piłkarzem.

Piłkarz cztery lata temu debiutował w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy i był jednym z najmłodszych piłkarzy Pogoni i jednym z najmłodszych w Polsce. Trzy lata temu debiutował już na boiskach III ligi.

Peda, to dwukrotny medalista mistrzostw Polski juniorów. W ubiegłym roku był rezerwowym w drużynie, która sięgnęła po tytuł wicemistrza Polski, a trzy lata temu choć był o dwa lata młodszy, to też już był graczem juniorów starszych.

W półfinałowym meczu o mistrzostw Polski juniorów z Cracovią zdobył nawet bramkę na 3:1, ale ostatecznie Pogoń przegrała 3:5, a także serię rzutów karnych i nie awansowała do finału.

Peda jest jednym z nielicznych piłkarzy Pogoni, którzy mają na koncie dwa medale mistrzostw Polski juniorów. Prócz niego takimi graczami są też: Dawid Kort, Sebastian Rudol, Michał Walski i Paweł Marczuk.

Peda został zaproszony na testy przez trenera Michniewicza, któremu piłkarz bardzo się podobał jeszcze za czasów, gdy był szkoleniowcem Pogoni. Peda był graczem, w którym duży potencjał widział już trener Dariusz Wdowczyk, choć zawodnik miał zaledwie 17 lat i był zbyt młody na awans do pierwszej drużyny. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny