poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nowy trener w ciągu tygodnia

Piłka nożna. Nowy trener w ciągu tygodnia

Piłka nożna. Nowy trener w ciągu tygodnia
Data publikacji: 2016-05-18 08:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 154 134106

Rozmowa z Maciejem Stolarczykiem – dyrektorem sportowym Pogoni Szczecin

– KTO będzie nowym trenerem Pogoni?

– We wtorek klub podjął decyzję o tym, że umowa z trenerem Michniewiczem nie zostanie przedłużona i dopiero od tej chwili rozpoczynamy pracę nad zatrudnieniem nowego szkoleniowca. Chciałem zdementować różne informacje, że mamy już swojego faworyta na stanowisko. Z nikim nie rozmawialiśmy. Cały czas wierzyliśmy w drużynę i trenera Michniewicza, że uda się zakwalifikować do europejskich pucharów. Mamy kilku kandydatów i z każdym przeprowadzimy rozmowy.

– Wymieniane były nazwiska Brosza, Dźwigały, Skorży, Płatka.

– Z żadnym nie prowadziliśmy do tej pory rozmów.

– Kiedy poznamy nazwisko nowego trenera?

– Myślę, że w ciągu tygodnia.

– Dlaczego nie przedłużono umowy z trenerem Michniewiczem?

– Trener Michniewicz pracował u nas 13 miesięcy, drużyna osiągnęła dobry wynik, ale miała też swoje kryzysy. Podpisaliśmy umowę na rok i wywiązaliśmy się z niej. Chcemy być postrzegani w Polsce jako klub wiarygodny, który dotrzymuje umów. Z trenerem Michniewiczem tak było. Nie zdecydowaliśmy się na dalszą współpracę, ale obie strony mają wystarczająco dużo czasu, aby poukładać sobie wszystkie swoje sprawy zawodowe.

Na jakim etapie są prace związane z transferami?

– Obserwujemy piłkarzy w wielu krajach. W Polsce trudno jest znaleźć piłkarzy o określonej wartości, ale też jednocześnie takich, za których nie trzeba płacić sumy odstępnego. Obserwujemy rynki w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Słowacji. Mamy też dobre rozeznanie wśród klubów II Bundesligi.

Ile transferów Pogoń przeprowadzi?

– Niewiele. Jeden, może dwa. Wszyscy obecni piłkarze Pogoni mają ważne kontrakty, chcemy podnieść jakość zespołu i tak się stanie. Na pewno przyjdzie Drygas, ale o tym wszyscy już wiedzą. Szukamy piłkarzy ofensywnych, ale uniwersalnych, mogących występować na skrzydle, ale też na środku, lub w ataku. Nie możemy zdradzać żadnych faktów przed podpisaniem umowy, bo konkurencja nie śpi. Staramy się o piłkarzy, którymi zainteresowane są też inne kluby i dyskrecja jest wskazana niemal do samego końca.

– Dziękuję za rozmowę. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

guciu
Pogoniarze pstawcie może na dwujke z trenerów Jan Żurek albo Romuald Szukiełowicz to będzie raczej spokój i dobra efektowna praca Pogoni Szczecin, może wynik.
2016-05-18 14:14:32
Bajki
Nie ma co się rozpisywać! Będzie słabo jeśli chodzi o transfery i trenera również. Kolejny sezon i nic ! Marazm
2016-05-18 11:53:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi