niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Niedziela z juniorami

Piłka nożna. Niedziela z juniorami

Piłka nożna. Niedziela z juniorami
Data publikacji: 2015-11-11 11:46
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-11 11:46
Wywietleń: 1423 36782

W ostatnią niedzielę w drużynie ekstraklasy Pogoni Szczecin zagrało trzech juniorów, a w zespole trzecioligowych rezerw czterech. To pierwsza taka sytuacja w Pogoni od wielu lat.

Nie odbiło się to na dyspozycji drużyny juniorów, która tego samego dnia pewnie wygrała z Wartą Poznań 4:2 i umocniła się na pozycji lidera w Centralnej Lidze Juniorów. Przed Lechem Poznań.

Zasada jest prosta. Każdy wybijający się junior musi być poddawany nowym wyzwaniom. Podobna sytuacja jest w drużynie juniorów. Szczeciński zespół w 15 meczach zdobył 35 goli, a aż 28 z nich strzelili piłkarze o rok, lub dwa lata młodsi. To stanowi równe 80 procent.

Oznacza to, że w kolejnym sezonie 80 procent strzelców drużyny juniorów wciąż będą mogli występować w lidze juniorów, a mówimy tu o zespole liderującym w tabeli w obecnych rozgrywkach.

Bardzo mało prawdopodobne, by te 80 procent w przyszłym roku grało w lidze juniorów. Zostaną poddani nowym wyzwaniom, a podołają tylko nieliczni. Przed nimi otwarta będzie droga do ekstraklasy. ©℗ (p)

Fot. R. Pakieser

Cały artykuł czytaj w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi