piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nie będzie rekordowej frekwencji

Piłka nożna. Nie będzie rekordowej frekwencji

Piłka nożna. Nie będzie rekordowej frekwencji
Data publikacji: 2015-09-28 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-28 17:03
Wywietleń: 1040 24332

W PONIEDZIAŁEK o g. 18.00 piłkarze niepokonanej dotąd Pogoni Szczecin rozegrają hitowe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Wszystko wskazuje na to, że na stadionie zanotujemy jedną z najniższych frekwencji w Szczecinie w obecnym sezonie.

Mecz tych drużyn zakończy dziesiątą serię spotkań w piłkarskiej ekstraklasie. To piąty pojedynek portowców w nowym sezonie przed własną publicznością. Mimo, że spotkanie zapowiada się atrakcyjnie, to nie należy raczej oczekiwać rekordowej frekwencji.

Na inauguracyjnym meczu ze Śląskiem Wrocław obecnych było 8 658 kibiców. Niespełna miesiąc później podczas meczu z Wisłą Kraków tych kibiców było nieznacznie więcej – 8 897. 

Przed dwoma tygodniami mecz z liderem tabeli Piastem Gliwice zgromadził na trybunach 8 811 kibiców. Wszystko wskazuje na to, że poniedziałkowy mecz z Jagiellonią nie zgromadzi na trybunach nawet 8 tysięcy fanów.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Lechem Poznań. Wysłużony stadion przy ul. Twardowskiego odwiedziło wówczas 9 684 kibiców. To był mecz z największą liczbą kibiców w całym sezonie 2014/15 i jedyny, który zgromadził w Szczecinie fanów powyżej 9 tysięcy.

Bariera 10 tysięcy po raz ostatni została złamana jeszcze dwa sezony temu - dokładnie 28 maja 2014 roku. Pogoń podejmowała wówczas mający zapewniony tytuł mistrza Polski Legię Warszawa i przegrała z nią 0:1 przed 11 248 kibicami zebranymi na szczecińskim stadionie.

Zainteresowanie poniedziałkowym meczem z Jagiellonią jest umiarkowane. W poniedziałek do godziny 17.00 (godzinę przed rozpoczęciem meczu) uprawnionych do wejścia na stadion było 7 345 kibiców.

Nie znaczy to jednak, że przynajmniej tylu fanów zawita na stadion. Liczba uprawnionych do wejścia oznacza, że wydano właśnie tyle wejściówek: darmowych zaproszeń, karnetów i sprzedanych biletów.

Liczba kibiców obecnych na trybunach zawsze jest mniejsza od podanej uprawnionych do wejścia tak około 10, lub 15 procent.

Pogoń w przypadku zwycięstwa awansuje na pozycję wicelidera. Spotyka się z zespołem grającym futbol otwarty i atrakcyjny. Chętnych na obejrzenie takiego meczu nie ma jak dotąd zbyt wielu.

Pogoda w porze meczu ma być bardzo sprzyjająca - około 15 stopni Celsjusza  i przede wszystkim brak opadów.

Komentarze

pogon gollll
Poniedzialek to nie jest dobry termin na mecz. Do tego 18, a nie np. 20. Aleswoja droga, jakie wydarzenie cykliczne jest w stanie sciagnac o takiej porze w Szczecinie 7 tys. ludzi?!.
2015-09-28 12:00:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi