sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kapitan Pogoni współwłaścicielem Arki

Piłka nożna. Kapitan Pogoni współwłaścicielem Arki

Piłka nożna. Kapitan Pogoni współwłaścicielem Arki
Data publikacji: 2015-09-14 21:48
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1325 20425

Kapitan występującej w piłkarskiej ekstraklasie Pogoni Szczecin Rafał Murawski został współwłaścicielem pierwszoligowej Arki. Należąca m.in. do 34-letniego byłego reprezentanta Polski firma Football Club nabyła 25 procent akcji gdyńskiego klubu.

Murawski jest nie tylko współwłaścicielem Football Club, ale także prokurentem tej założonej w 2004 roku firmy, która odkupiła 25 procent akcji Sportowej Spółki Akcyjnej Arka od innego akcjonariusza C. Urlich S.A.

Uczestnik mistrzostw Europy w 2008 i 2012 roku założył także fundację „Nigdy nie zostaniesz sam”, która jest inicjatorem, i przy wsparciu klubu, wdraża projekt „Arka na twojej dzielnicy”.

Od lat inwestuje również w obiekty sportowe, m.in. w TKKF Checz Gdynia. Football Club prowadzi ponadto na stadionie oficjalny klubowy sklep z gadżetami i sprzętem sportowym Arki, Fans Home.

48-krotny reprezentant Polski, kapitan Pogoni Szczecin oraz były zawodnik Gedanii, Amiki Wronki, Lecha Poznań i Rubina Kazań ma także za sobą grę w gdyńskim klubie – występował w nim w latach 2000-2004.

- Swoją przyszłość wiążę z Gdynią oraz klubem, w którym zaczęła się moja poważna piłkarska przygoda. Czuję się zobowiązany, aby odwdzięczyć się ludziom, którzy wspierali mnie w początkach kariery. Moja firma już od kilku lat inwestuje w przedsięwzięcia propagujące sport, głównie wśród najmłodszych. Mam nadzieję że krok, który teraz poczyniliśmy, przyczyni się do rozwoju i przyszłych sukcesów Arki. - podkreślił Murawski. 

Murawski ma ważny kontrakt z Pogonią do 30 czerwca 2016 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi