Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Gwardia w II lidze

Data publikacji: 15 czerwca 2017 r. 18:07
Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2017 r. 18:07

Piłkarze Gwardii Koszalin  na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie awans do II ligi. W czwartkowym meczu Gwardia pokonała Chemika Bydgoszcz 2:0 (1:0) i wobec remisu rezerw Lecha Poznań z Polonią Środa Wlkp. 1:1 zapewniła sobie wygraną w grupie.

Świetnie wypadła młodzież Pogoni Szczecin. Drużyna rezerw Pogoni pokonała w derbowym meczu zdegradowaną już Vinetę Wolin 2:0 (0:0) po golach Stańczyka (karny) i Pavlasa. Dla tego drugiego był to premierowy gol na poziomie III ligi w debiucie.

Trener Paweł Sikora wobec absencji ośmiu czołowych juniorów, którzy odpoczywają przed rozpoczynającymi się w poniedziałek przygotowaniami do nowego sezonu z pierwszą drużyną, był zmuszony wystawić w wyjściowym składzie aż dwóch juniorów młodszych, a po przerwie na boisku grało ich aż siedmiu (sześciu w jednym czasie przebywało na boisku).

To właśnie nasi 17-latkowie rozruszali grę portowców po przerwie. Najpierw rzut karny wywalczył Furst. Uczynił to w swoim pierwszym kontakcie z piłką po wejściu na boisko. Gola z rzutu karnego zdobył najbardziej doświadczony w drużynie Pogoni, 21-letni Stańczyk.

Drugi gol Pavlasa padł po filmowej akcji. Kapitalnym crossowym podaniem na odległość 40 metrów popisał się Benedyczak, piłkę przyjął Midzio i dokładnym podaniem obsłużył Pavlasa, który dopełnił formalności. Cała trójka, to 17-latkowie, którzy pokazali, że od nowego sezonu powinni być gotowi na nowe wyzwania.

Świetnie w bramce spisał się 19-letni Brylowski. W pierwszej połowie obronił rzut karny, a po przerwie zaimponował kilkoma pewnymi interwencjami, dobrze wyprowadzał piłkę do gry, poczynał sobie z dużą pewnością siebie, potwierdził spore możliwości.

Zwycięstwo odniósł też Świt Skolwin, który w wyjazdowym spotkaniu pokonał Sokół Klęczew 2:0 (1:0) po golach Krawca (karny) i Walkowa. (par)