Strona główna > Sport > Piłka nożna. Grosicki strzela i jest przymierzany do Premiership (FILM)

Piłka nożna. Grosicki strzela i jest przymierzany do Premiership (FILM)

Data publikacji: 2015-10-19 08:41
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 936 29566

Wychowanek Pogoni Szczecin Kamil Grosicki zdobył bramkę dla Stade Rennes, a jego zespół przegrał na własnym boisku z Nice 1:4 w niedzielnym meczu 10. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. To druga bramka reprezentanta Polski w tym sezonie.

27 letni Grosicki pojawił się na boisku w 52. minucie za Stevena Moreirę. Chwilę po jego wejściu gospodarze stracili drugą bramkę. Polak trafił do siatki w 88. minucie, kiedy jego zespół przegrywał 0:4.

Kamil Grosicki ma bardzo dobry okres, a udane eliminacje do mistrzostw Europy mocno podbudowały jego piłkarską reputację w Europie.

Dziennikarze „Daily Telegraph" tak uważnie oglądali eliminacje Euro 2016, że postanowili wcielić się w rolę doradców angielskich klubów. Wytypowali dziesięciu piłkarzy, którzy powinni trafić w styczniu do Premier League. W tym gronie znalazł się między innymi właśnie Grosicki.

Według angielskich dziennikarzy, każdy z tych dziesięciu piłkarzy swoją grą w eliminacjach udowodnił, że poradziłby sobie na boiskach Premier League. Jak opisano Polaka ?

„Jest kolejnym ofensywnym graczem z Polski, którego statystyki z eliminacji robią wrażenie - zdobył cztery bramki i zaliczył cztery asysty" – czytamy o Grosickim.