Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Gol i asysta Turskiego

Data publikacji: 06 marca 2018 r. 15:17
Ostatnia aktualizacja: 06 marca 2018 r. 15:48

W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich z Macedonią reprezentacja Polski U-15 (rocznik 2003) wygrała 4:0 (2:0). Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w czwartek o godz. 13:00.

Świetnie wypadła napastnik Pogoni Szczecin Hubert Turski, który przed przerwą zdobył gola i zaliczył asystę. Asystę zaliczył też jego kolega klubowy Kacper Kozłowski.

Turski od dłuższego czasu utrzymuje wysoką formę. Zdobył cztery gole w wygranym przez Pogoń prestiżowym meczu z Legią Warszawa, zakończonym wygraną szczecinian 4:1, dołożył jedną bramkę w wygranym 2:0 spotkaniu z Polonią Warszawa i kolejną w wygranym 2:0 pojedynku z niemieckim St. Pauli.

W wyjściowym składzie meczu z Macedonią zagrało aż czterech piłkarzy Pogoni Szczecin: Hubert Turski, Filip Balcewicz, Kacper Kozłowski i Mateusz Łęgowski. W gronie powołanych jest jeszcze dwóch szczecinian: Nikodem Sujecki z Pogoni Szczecin i Kryspin Leśniak z FASE Szczecin.

Balcewicz i Łęgowski spędzili na boisku pełne 80 minut, przez 70 minut na boisku przebywał Kozłowski, a Turski grał przez godzinę.

To pierwsza taka sytuacja, że do reprezentacji na oficjalny mecz międzypaństwowy powołanych zostało aż sześciu piłkarzy z klubów szczecińskich. (par)