wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Do Gliwic bez Czerwińskiego i Gyurcso

Piłka nożna. Do Gliwic bez Czerwińskiego i Gyurcso

Piłka nożna. Do Gliwic bez Czerwińskiego i Gyurcso
Data publikacji: 2016-04-29 16:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 876 131604

Pogoń w niedzielnym meczu z Piastem w Gliwicach zagra bez pauzującego za żółte kartki Jakuba Czerwińskiego i kontuzjowanego Adama Gyurcso. Z zespołem wybiera się natomiast Jarosław Fojut, co do którego było sporo wątpliwości, czy zdoła się na czas wykurować.

- Wciąż nie jesteśmy pewni, czy Jarek zagra w Gliwicach – mówi trener Czesław Michniewicz. - W czwartek ćwiczył tak na 70 procent, w piątek na 80, liczymy, że w sobotę będzie to już 90 procent, a w niedzielę 100 procent.

Powrót do zdrowia Fojuta oznacza, że Pogoń w porównaniu z meczem z Lechem nie zagra w Gliwicach osłabiona. Również skład drużyny powinien być podobny.

- W meczu z Lechem nasza gra funkcjonowała dobrze, nie ma sensu tego zmieniać - powiedział trener Michniewicz.

Oznacza to, że portowcy ponownie zagrają ofensywnie, z dwójką napastników w wyjściowym składzie: Zwolińskim i Dwaliszwilim. Do ewentualnych przetasowań może dojść tylko w przypadku, gdy jeden z piłkarzy będzie chory, lub kontuzjowany.

- Przez cały tydzień nie trenował z nami Rafał Murawski – mówi Czesław Michniewicz. - W piątek z treningu zszedł również Łukasz Zwoliński. Inni też narzekają na drobne dolegliwości. Nie są to jednak poważne sprawy.

Trenera martwi dyspozycja zdrowotna Gyurcso. Piłkarz dysponuje dużą szybkością i w meczu z Piastem byłby przydatny.

- Od wtorku rozpoczął treningi, byliśmy dobrej myśli, ale ból w pachwinie ponownie się pojawił – kontynuuje Czesław Michniewicz. - Oszczędzimy go jeszcze, bo czekają nas kolejne ważne mecze.

Do Gliwic na pewno nie pojadą: Matynia, Obst i Walski. Cała trójka oddelegowana została do zespołu rezerw, który gra ważny mecz z Kaszubią Kościerzyna. ©℗ (par)

Kadra meczowa na mecz z Piastem:

Bramkarze: Jakub Słowik, Dawid Kudła.

Obrońcy: Adam Frączczak, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski, Sebastian Murawski.

Pomocnicy: Mateusz Matras, Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi, Dawid Kort, Jakub Piotrowski, Marcin Listkowski, Miłosz Przybecki, Ricardo Nunes.

Napastnicy: Vladimir Dwaliszwili, Łukasz Zwoliński.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

guciu
Wszystko w nogach piłkarzy Pogoni Szczecin i trenera Czesława Michniewicza, szansa na brąz jeszcze jest,takie mecze z Piastem Gliwice już były,choćby za trenera Jerzego Kopy gdy Pogoń Szczecin wracała do Ekstraklasy czy w niedawnych lataćh za trenera Piotra Mandrysza.
2016-04-30 09:44:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi