czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Awantura w Maszewie (FILM)

Piłka nożna. Awantura w Maszewie (FILM)

Piłka nożna. Awantura w Maszewie (FILM)
Data publikacji: 2016-10-24 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-25 17:14
Wywietleń: 3251 165489

Po meczu piłkarskim Szczecińskiej Klasy Okręgowej (Grupa Północna) pomiędzy miejscową Masovią, a Flotą Świnoujście doszło do awantur, którym kres położyła dopiero interwencja policji.

Po końcowym gwizdku arbitra, gdy zazwyczaj piłkarze w środkowym kole boiska dziękują sobie za grę, emocje rozbudzone podczas gry sięgnęły zenitu i zamiast podania sobie rąk, doszło do przepychanek.

Podobno na wyciągniętą rękę piłkarza Masovii, jeden z graczy Floty odpowiedział w bardzo wulgarny sposób. Na boisko wbiegł wtedy z trybun wcześniej wykluczony bramkarz Masovii P. Pakul i z tyłu złapał łokciem za szyję 17-letniego juniora Floty Oskara Ziętego. Zaczął go dusić, aż w końcu powalił na murawę.

Na meczu jako delegat Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej obecny był Henryk Wawrowski, srebrny medalista olimpijski z Montrealu, były piłkarz m. in. Pogoni Szczecin, który nieco bagatelizuje sobotnie incydenty:

- Wydarzenia, do jakich nie powinno dochodzić na sportowych arenach, trwały mniej więcej 5-6 minut, po czym policja sprawnie zaprowadziła porządek. Była to awantura z rzędu tych, do jakich czasami dochodzi na meczach, lecz jakichś specjalnie drastycznych scen nie zaobserwowałem. 

Zobacz, co się wydarzyło po zakończeniu meczu Masovia - Flota:

Po meczu musiała interweniować policja, więc o informacje poprosiliśmy Przemysława Kimona, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji, który opisał przebieg interwencji:

- Nie była to jakaś szczególnie drastyczna sytuacja. Zdarzenia miały miejsce już po meczu, gdy piłkarze schodzili do szatni. Funkcjonariusze musieli rozdzielić zwaśnionych i zaprowadzili porządek. Jedną osobę odseparowano od pozostałych i wylegitymowano. Była to osoba zajmująca się ochroną, choć formalnie nie można jej nazwać pracownikiem ochrony. 

Sprawą zajął się już ZZPN, a prezes związku Jan Bednarek w poniedziałek poinformował:

- Sobotnimi wydarzeniami w Maszewie zajmuje się już nasz Wydział Dyscypliny, który już gromadzi stosowne materiały i zbiera informacje oraz opinie o incydentach związanych z meczem Masovii z Flotą. ©℗ (mij)

 

 

Komentarze

maszewfiak
Widzę że w dalszym ciągu autor tekstu ma problem z oglądaniem filmu i wyciąganiem faktów z niego. Paweł Pakul odciągnął zawodnika z nr 11 od szarpaniny z innym przedstawicielem z Maszewa. Widać to na filmie . Kurcze weźcie tego co to napisał i wyślijcie go do okulisty albo coś.....
2016-10-25 16:55:58
Autor
Nie zezwolilem na udostepnianie mojego filmu przez wasz portal.
2016-10-25 12:05:27
:)
Śmiech na sali :)
2016-10-24 19:04:56
ssssss
Piękna moda sebixowa -wierny "najkowi" czarny wojownik haha ,łyżwa musi byc, czapka z daszkiem tez, a jak. a potem harnaś oczywiscie w butelce i fajka.
2016-10-24 18:50:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi