Środa, 08 maja 2024 r.

Piłka nożna. Asysta Piotrowskiego w debiucie

Data publikacji: 12 września 2020 r. 20:42
Ostatnia aktualizacja: 12 września 2020 r. 22:25

Były pomocnik Pogoni Szczecin Jakub Piotrowski zadebiutował w barwach Fortuny Düsseldorf w wygranym 1:0 (0:0) meczu I rundy Pucharu Niemiec przeciwko trzecioligowemu Ingolstadt. 22-latek wszedł na boisko w 79. minucie w miejsce Alfredo Moralesa i zanotował asystę przy bramce dla swojej drużyny.

Piotrowski trafił do Fortuny w letnim oknie transferowym, a niemiecki klub zapłacił za byłego młodzieżowego reprezentanta Polski 500 tys euro. To cztery razy mniej, niż Genk wydało na piłkarza dwa lata temu wykupując go z Pogoni Szczecin. Srebrny medalista mistrzostw Polski juniorów z roku 2016 nie poradził sobie w drużynie Genk i postanowił zmienić klub.

Fortuna jest spadkowiczem z Bundesligi, ale z dużymi aspiracjami powrotu do grona najlepszych. Piotrowski wszedł na boisko za 30-letniego Alfredo Moralesa, reprezentanta USA. Dwie minuty po wejściu na boisko padł jedyny gol w meczu z podania polskiego piłkarza.

Piotrowski był trzecim zmiennikiem, który pojawił się na boisku. Jego pozycja w drużynie nie jest zatem jeszcze mocna, ale bardzo dobry początek powinien zawodnikowi pomóc w walce o miejsce w składzie. (par)