wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. 28 piłkarzy pojedzie do Pogorzelicy

Piłka nożna. 28 piłkarzy pojedzie do Pogorzelicy

Piłka nożna. 28 piłkarzy pojedzie do Pogorzelicy
Data publikacji: 2017-01-10 16:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-10 16:15
Wywietleń: 789 198387

28 piłkarzy wyjedzie w środę na pierwsze w tym roku zgrupowanie drużyny Pogoni Szczecin. Tradycyjnie odbędzie się w Pogorzelicy, w zaprzyjaźnionym ośrodku Sandry. Zabraknie Marcina Listkowskiego, który wyjechał na testy do duńskiego FC Nordsjælland.

Trener Kazimierz Moskal nie przewidział gier kontrolnych. Zespół skupi się na ciężkiej pracy, nie przewiduje się też żadnych testów.

- Testowaliśmy piłkarzy już pod koniec ubiegłego roku i podjęliśmy decyzję, że żaden z nich do nas nie dołączy – powiedział nam we wtorek po ostatnim treningu na boisku przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie trener portowców, Kazimierz Moskal. - W tym okresie bardzo trudno jest określić przydatność testowanych piłkarzy, dlatego nie należy się takich spodziewać w okresie przygotowawczym.

Do Pogorzelicy wyjedzie aż sześciu piłkarzy z zespołu rezerw: Daniel Kusztan, Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Dawid Zieliński, Sebastian Kowalczyk i Gracjan Jaroch. Czterech z nich: Adamczuk, Kuzko, Kowalczyk i Jaroch, to ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski juniorów. Ich droga do pierwszej drużyny jest jednak jeszcze daleka.

Do Pogorzelicy jadą też rekonwalescenci: Rafał Murawski, Łukasz Zwoliński i Spas Delev. Najbliżej treningów na pełnych obrotach jest ten pierwszy, najdalej reprezentant Bułgarii.

- Każdy z nich jest na innym etapie rehabilitacji i każdy z nich będzie trenował indywidualnie – kontynuuje K. Moskal. - Murawski wychodzi już do lżejszych zajęć z piłką, uczestniczy w rozgrzewce, ale w bardziej intensywnych treningach jeszcze nie bierze udziału.

Wśród 28 piłkarzy jest tylko jeden nominalny ofensywny pomocnik i zaledwie dwóch skrzydłowych, z których Delev jest kontuzjowany i na pewno nie będzie mógł być brany pod uwagę w pierwszych ligowych meczach. (par)

Kadra na zgrupowanie do Pogorzelicy:

Bramkarze: Jakub Słowik, Dawid Kudła, Adrian Henger, Daniel Kusztan.

Prawi obrońcy: Cornel Rapa, David Niepsuj.

Środkowi obrońcy: Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko.

Lewi obrońcy: Ricardo Nunes, Mateusz Lewandowski, Hubert Matynia.

Defensywni pomocnicy: Mateusz Matras, Rafał Murawski, Mate Tsintsadze, Dawid Zieliński.

Środkowi pomocnicy: Kamil Drygas, Jakub Piotrowski, Robert Obst, Sebastian Kowalczyk.

Ofensywni pomocnicy: Dawid Kort.

Prawoskrzydłowi: Spas Delev.

Lewoskrzydłowi: Adam Gyurcso.

Napastnicy: Adam Frączczak, Łukasz Zwoliński, Seiya Kitano, Gracjan Jaroch.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi