ME 2016. Portugalia z Polską w ćwierćfinale

Data publikacji: 2016-06-25 23:58
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-27 13:06
Wywietleń: 1845 140903

W trzecim sobotnim meczu 1/8 finału rozgrywanych we Francji piłkarskich mistrzostw Europy, Portugalia wygrała po dogrywce z Chorwacją 1:0 (0:0, 0:0) i zmierzy się z Polską w ćwierćfinale (w czwartek 30 czerwca o godz.21 w Marsylii). Jedyną bramkę w 117 minucie dogrywki strzelił Quaresma.trzecimCHORWACJA: Subašić - Srna, Ćorluka (120 Kramarić), Vida, Strinić - Brozović, Modrić, Badelj, Rakitić (110 Pjaca), Perišić - Mandžukić (88 Kalinić)

PORTUGALIA: Patrício - Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro - João Mário (87 Quaresma), Adrien Silva (108 Danilo), Carvalho, Gomes (50 Sanches) - Nani, Ronaldo.

Żółta kartka: Carvalho.

Sędziował: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).

Przez większą część spotkania gra toczyła się w środku pola i praktycznie nie było strzałów oraz podbramkowych sytuacji. Dopiero w drugiej części dogrywki spotkanie nabrało rumieńców, gdy zaatakowali Chorwaci, stwarzając kilka sytuacji, a raz rywali uratował słupek. Zespół z Bałkanów chciał rozstrzygnąć pojedynek jeszcze przed serią rzutów karnych, ale nadział się na zabójczą kontrę rezerwowego Sanchesa, po której strzelał Cristiano Ronaldo, a po obronie Subašića do pustej bramki piłkę głową skierował kolejny rezerwowy - Quaresma. W doliczonym czasie Chorwaci mieli jeszcze szansę, ale strzał rozpaczy minimalnie minął słupek...©℗ (mij)

Cristiano Ronaldo zadowolony, Luka Modric chyba płacze...