Ligowa środa. Baltica o finał, Wilki o półfinał

Data publikacji: 04 maja 2016 r. 14:18
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:40

W środowy wieczór dowiemy się, czy drużynie Pogoni Baltica Szczecin udało się awansować do finału play off. Szczecinianki w piątym meczu podejmują Vistał Gdynię. O awans do połfinału play off rywalizują natomiast koszykarze King Wilków Morskich.

Superliga piłkarek ręcznych

18.00: Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia

W hali przy ul. Twardowskiego rozegrany zostanie dziś decydujący mecz półfinałów play-off. Rywalizacja Pogoni Baltica z Vistalem jest w tej fazie niezwykle zacięta.

Po czterech meczach jest remis 2-2, a dwa z tych spotkań zakończyły się różnicą zaledwie jednej bramki. W środę zapadnie decydujące rozstrzygnięcie. W przypadku remisu regulamin zakłada dogrywkę, a jeśli ona nie przyniesie rozstrzygnięcia zarządzone zostaną rzut karne.

Pogoń Baltica jeszcze nigdy nie grała w finale superligi, a najlepszy wynik w historii swoich występów w superlidze osiągnęła przed rokiem sięgając po brązowy medal.

W tegorocznym finale już w sobotę zameldował się mistrz Polski Selgros Lublin, który w trzech meczach wyeliminował Start Elbląg. Finały superligi i rywalizacja o brązowy medal rozpoczną się już w najbliższy weekend.

Ekstraklasa koszykarzy

18.00: King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek

Już w środę może zakończyć się przygoda King Wilków Morskich w play-offach. Po udanej fazie zasadniczej, w której zespół zajął 6 miejsce, pierwsze mecze ćwierćfinałowe boleśnie zweryfikowały aspiracje drużyny.

Anwil przed własną publicznością dwukrotnie rozgromił szczeciński zespół 78:54 i 68:50. W obu tych spotkaniach szczecinianie zagrali z niespełna 30 procentową skutecznością, mieli kłopoty z wypracowywaniem pozycji rzutowych i forsowaniem defensywy Anwilu.

W tym sezonie King Wilki Morskie przegrały wszystkie cztery spotkania z drużyną z Włocławka i tylko przerwanie tej fatalnej passy pozwoli zachować nadzieje na pierwszy w historii klubu awans do półfinału. ©℗(woj)