Strona główna > Sport > Lekkaatletyka. Medale Pliś i Kabata

Lekkaatletyka. Medale Pliś i Kabata

Data publikacji: 2015-07-19 23:03
Wywietleń: 557 4531

Dwa medale zdobyli zachodniopomorscy zawodnicy w pierwszym dniu rozgrywanych w Krakowie lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów. W biegach na 5000 m złoto zdobyła Renata Pliś z Maratonu Świnoujście, a srebro Damian Kabat z Pomorza Stargard.

Renata Pliś na mecie Krakowie uzyskała najlepszy wynik w sezonie (15.36,18), a  jej niedzielny występ jest dobrą zapowiedzią przed kolejnym bardziej prestiżowym biegiem na 1500 m. Na podium wśród mężczyzn na 5000 m stanął też Damian Kabat (14.25,04), który walkę o złoto przegrał tylko z Krzysztofem Żebrowskim (Feniks Siedlce - 14.21,97). Wśród pań blisko medalu była też Paulina Kaczyńska, ale podobnie jak na niedawnej Uniwersjadzie zawodniczka Pomorze Stargard zajęła czwarte miejsce. ©℗(woj)

Na zdjęciu archiwalnym: Renata Pliś przewodzi stawce biegaczek podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce na stadionie przy ul. Litewskiej w Szczecinie.