Strona główna > Sport > Koszykówka. Wygrana Spójni, porażka Kotwicy

Koszykówka. Wygrana Spójni, porażka Kotwicy

Data publikacji: 2017-01-22 09:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-22 09:35
Wywietleń: 428 204653

Koszykarze I-ligowej Spójni Stargard pokonali w wyjazdowym meczu AZS AGH Kraków 83:72 (24:21, 20:18, 21:19, 18:14). Goście wygrali każdą z kwart, ale przez cały mecz musieli trzymać koncentrację. Rywal postawił wysoko poprzeczkę.

Punkty dla Spójni zdobyli: Dymała – 26, Pabian – 16, Śpica – 11, Fraś – 10, Janiak – 8, Pytyś – 5, Lewandowski – 4, Raczyński – 3.

Po raz kolejny wyborną formą strzelecką zaimponował Marcin Dymała, który zanotował wysoką 75-procentową skuteczność rzutów za dwa punkty. Na 12 prób, aż 9 okazało się celnych.

Na wyróżnienie zasłużył Wojciech Fraś. Zebrał z tablic 8 piłek i miał 83-procentową skuteczność. Na 6 rzutów, tylko jeden miał niecelny. Damian Janiak miał najwięcej asyst – aż 8 i najwięcej przechwytów - 3, ale zaledwie 30 procent skuteczności. Na 13 rzutów tylko 4 celne.

Wysokiej porażki w Kłodzku doznała drużyna Kotwicy Kołobrzeg. Przegrała z miejscową drużyną Zoral Nysa Kłodzko aż 65:99 (14:26, 19:20, 19:24, 13:29). O rozmiarach porażki zadecydowały fatalnie zagrane: pierwsza i ostatnia kwarta.

Punkty dla Kotwicy zdobyli: Bodych – 21, Suliński – 11, Dzierżak – 10, Grujic – 8, Dobriański – 7, Przyborowski – 5, Hanke – 1, Rduch – 1, Neumann – 1.

Kotwica zaprezentowała słabą skuteczność. Zanotowała tylko 34-procentową skuteczność. Wyraźnie przegrała też walkę pod tablicami. Zanotowała 25 zbiórek przy 46 przeciwnika.

Na wyróżnienie zasłużył Łukasz Bodych. Nie tylko był naszym najskuteczniejszym graczem, miał najlepszy procent wykonanych rzutów – 53 procent, zebrał najwięcej piłek spod tablic – aż 9 i zanotował jeden z trzech przechwytów całej drużyny. (par)