Strona główna > Sport > Koszykówka. Wilki bliskie sensacji (FILMY)

Koszykówka. Wilki bliskie sensacji (FILMY)

Data publikacji: 2016-01-31 22:05
Wywietleń: 1155 114378

King Wilki Morskie przegrały we własnej hali z broniącym mistrzowskiego tytuły Stelmetem Zielona Góra 67:74, ale przez większą część meczu to niespodziewanie gospodarze dominowali na parkiecie.

Koszykarze King Wilków Morskich byli bliscy sprawienia sensacji, prowadzili niemal przez całe spotkanie, ale w ostatniej kwarcie uwidoczniła się wyższość gości i ich większe doświadczenie.

Miejscowi w pierwszej kwarcie niemal rozgromili rywala. Świetnie grali w defensywie i znakomicie z kontry. Po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 10 punktów, a na początku drugiej przewagę jeszcze powiększyli. Stelmet jeszcze przed przerwą nieco zniwelował straty, ale pierwsza połowa zakończyła się niespodziewaną wygraną gospodarzy.

Zobacz znakomitą kontrę w wykonaniu szczecińskiego zespołu:

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Łukomskiego wciąż nie pozwalali się zdominować faworyzowanej drużynie z Zielonej Góry. Utrzymywali kilka punktów przewagi, a sensacja stawała się coraz bardziej realna.

Goście dopiero w połowie czwartej kwarty wyszli na prowadzenie. Miejscowi jeszcze na kilkanaście sekund przed końcem przegrywali różnicą trzech punktów i mieli piłkę w grze. Rzut za trzy punkty okazał się jednak niecelny i marzenia o dogrywce prysły.

Zobacz efektowny wsad w wykonaniu Urosa Nikolica:

Miejscowi zdecydowanie przegrali walkę pod tablicami. Najlepszy w drużynie szczecińskiej był pod tym względem rozgrywający Gaines z 6 zbiórkami. Nasi środkowi: Nikolic i Aiken zanotowali wspólnie zaledwie 3 zbiórki.

Dobry mecz zagrał Brown. Do 10 punktów dołożył najwięcej asyst w zespole – 6. Robinson miał natomiast najwięcej przechwytów – 4.

King Wilki Morskie – Stelmet Zielona Góra 67:74 (20:10, 13:19, 18:21, 16:24).

Punkty dla King Wilków Morskich zdobyli: Kikowski – 11, Brown – 10, Robinson – 10, Leończyk – 10, Nowakowski – 9, Nikolic – 7, Gaines – 4, Aiken – 4, Majewski – 2.

I kwarta: 2 min. - 2:5, 4 min. - 6:8, 6 min. - 9:8, 8 min. - 14:10, 10 min. - 20:10.

II kwarta: 12 min. - 23:12, 14 min. - 23:19, 16 min. - 25:20, 18 min. - 29:24, 20 min. - 33:29.

III kwarta: 22 min. - 33:32, 24 min. - 35:34, 26 min. - 43:38, 28 min. - 45:44, 30 min. - 51:50.

IV kwarta: 32 min. - 53:50, 34 min. - 57:57, 36 min. - 61:64, 38 min. - 65:66, 40 min. - 67:74.