piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Ju-jitsu. Worek medali na mistrzostwach świata

Ju-jitsu. Worek medali na mistrzostwach świata

Ju-jitsu. Worek medali na mistrzostwach świata
Data publikacji: 2016-11-27 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-27 17:23
Wywietleń: 669 177360

We Wrocławiu odbywają się Mistrzostwa Świata w Ju Jitsu Ne Waza, na których walczy nasza kadra. Kierowana przez Piotra Bagińskiego drużyna wywalczyła już sporo medali. Turniej nadal trwa.

Złoty medal po pięciu wygranych walkach w kategorii do 69 kg zdobył Maciej Polok na co dzień reprezentujący AKS Chorzów i Gracie Barra Team Draculino. Tytuł mistrza obronił także w kategorii do 62 kg Jędrzej Loska z Academia Gorila. Doskonale spisała się żeńska drużyna. Anna Augustyn-Mitkowska z Grapplingu Kraków wywalczyła złoty medal, a Martyna Bierońska z klubu Budowlani Sosnowiec i Sandra Pniak z Grapplingu Kraków dorzuciły po brązowym krążku.

Magdalena Loska (Academia Gorila) wywalczyła z kolei srebrny medal w kategorii +70 kg. W tej samej kategorii Justyna Sitko z klubu Budowlani Sosnowiec wywalczyła brąz. Z kolei Irena Preiss, która pochodzi ze Stargardu, a obecnie mieszka w Krakowie i reprezentuje tamtejszy Grappling Kraków wywalczyła srebrny medal w kategorii do 70 kg. Stargardzianka uległa w finałowej walce Szwedce Dianie Hallden.

W mistrzostwach biorą udział także szczecinianie. Piotr Bagiński w kategorii -94 kg zajął piąte miejsce. Trener kadry i szczecińskich berserkerów pokonał najpierw Rosjanina Abdulaeva Ruszana, później Niemca Juliana Stojanka, ale uległ reprezentującemu Zjednoczone Emiraty Arabskie Faisalowi Alkitbi. Pozostała jeszcze nadzieja na brązowy medal, ale w repasażach lepszy od trenera naszej kadry okazał się Francuz Reda Mebtouche.

W kategorii do 77 kg dobrze radzili sobie po dwóch stronach drabinek Mateusz Rębecki ze szczecińskich Berserkerów oraz Maciej Kozak z Fenixa Kraków. M. Rębecki wygrał dwie pierwsze walki, ale w trzeciej musiał uznać wyższość Ilke Buluta ze Szwajcarii. Berserker znalazł się w repasażach, gdzie wygrał kolejne dwie walki, a w walce o trzecie miejsce zmierzył się z Maciejem Kozakiem, kolegą z kadry, który wcześniej nieznacznie przegrał walkę o finał. W tym mały, polskim finale lepszy okazał się zawodnik z Krakowa i ostatecznie M. Rębecki zajął czwarte miejsce.

Nasz region reprezentowali jeszcze  Patryk Bobrel ze szczecińskich berserkerów, który przegrał walkę ze Szwajcarem Danielem Maddaleną oraz Michał Piwowarski z Koch Team Szczecin, który wygrał pierwszą swoją walkę z rywalem z Izraela, ale w drugiej musiał uznać wyższość Rosjanina Aleksandra Saka i ostatecznie zajął siódme miejsce. ©℗

BaT

 

Na zdjęciu: Mateusz Rębecki wywalczył na Mistrzostwach Świata Ne-Waza czwarte miejsce. Medal był bardzo blisko. 

Fot. Marek Wilczek/NO MERCY

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny