środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Igrzyska Paraolimpijskie. Szóstka ze Startu

Igrzyska Paraolimpijskie. Szóstka ze Startu

Igrzyska Paraolimpijskie. Szóstka ze Startu
Data publikacji: 2016-09-05 17:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-05 21:04
Wywietleń: 855 152772

XV LETNIE Igrzyska Paraolimpijskie w brazylijskim Rio de Janeiro odbędą się już wkrótce, bo od 7 do 18 września. Rywalizować będzie ponad 4300 sportowców ze 176 krajów. Zawodnicy startować będą w 22 dyscyplinach sportowych i walczyć o medale w 528 konkurencjach.

Reprezentacja Polski liczyć będzie 91 sportowców w 13 dyscyplinach, a w naszej ekipie znalazło się pięcioro sportowców i jeden trener ze Startu Szczecin. Szkoleniowiec wioślarzy Startu Tomasz Kaźmierczak jest równocześnie trenerem reprezentacji.

Największe nadzieje wiążemy ze startem tenisisty stołowego Patryka Chojnowskiego, który bronił będzie złotego medalu z Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Ponadto ma w swym dorobku złoty krążek mistrzostw świata i 3 złote medale mistrzostw Europy.

Kolarz Arkadiusz Skrzypiński (hand-bike) to złoty, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata oraz zwycięzca prestiżowego maratonu w Bostonie.

Pływaczka Paulina Woźniak podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie wywalczyła brąz, a wcześniej w Pekinie - srebro. W mistrzostwach świata, które odbyły się właśnie w Rio de Janeiro, zajęła III miejsce.

Wioślarka Jolanta Majka to srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata, a najmniej utytułowany z piątki paraolimpijczyków szczecińskiego Startu jest wioślarz Michał Gadowski.©℗

(mij)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Powodzenia wszystkim!
A w szczególności p. Arkowi, by dorwał Wilka :) Niech zwycięży lepszy!
2016-09-05 20:52:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny