poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Dziś etap morski regat

Dziś etap morski regat

Dziś etap morski regat
Data publikacji: 2015-07-19 15:22
Wywietleń: 347 4508

Trwają 51 Turystyczne Regaty Etapowe. Startuje w nich - powiedział nam Piotr Stelmarczyk, organizator imprezy - blisko 60 jachtów klas zatokowych i morskich, a na pokładach szacuje się że płynie 250 żeglarzy.

W sobotę po starcie w Trzebieży i uroczystym otwarciu imprezy, które po raz pierwszy odbyło się w Porcie Handlowym a nie w ośrodku żeglarskim, wiatr specjalnie nie dopisywał. Pierwsze jednostka trafiły na metę przez wejściem do Kanału Piastowskiego po 3,5 godzinach żeglugi.

Z kolei w niedzielę przy padającym deszczu odbył się wyścig na Zatoce Pomorskiej o Błękitną Wstęgę, czyli najszybszą jednostkę. Dzisiaj planowany jest jeden z najatrakcyjniejszych wyścigów ze Świnoujścia do Dziwnowa przez Zatokę Pomorską o puchar Mikołajka Nadmorskiego. Impreza potrwa do niedzieli, a w planie są odwiedziny w Kamieniu, Wolinie, Nowym Warpnie, Stepnicy i Trzebieży.

Na pierwszym etapie - powiedziała nam Izabella Kidacka , sędzia główny imprezy najszybciej żeglował Marcin Mrówczyński na jachcie „Antidotum” natomiast w niedzielę Andrzej Rysiewicz na „Bryzie 33”. Z kolei „Chybotek” z Andrzejem Rysiewiczem utracił ster i do mariny był holowany przez statek komisji sędziowskiej.

Tekst i fot. AG
 
Fot.: Wyjątkowo emocjonujące w wyścigu są starty. Kto najdokładniej oceni godzinę startu, ten ma szanse na dobre miejsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi