niedziela, 24 września 2017.
Strona główna > Sport > Dziś etap morski regat

Dziś etap morski regat

Dziś etap morski regat
Data publikacji: 2015-07-19 15:22
Wywietleń: 323 4508

Trwają 51 Turystyczne Regaty Etapowe. Startuje w nich - powiedział nam Piotr Stelmarczyk, organizator imprezy - blisko 60 jachtów klas zatokowych i morskich, a na pokładach szacuje się że płynie 250 żeglarzy.

W sobotę po starcie w Trzebieży i uroczystym otwarciu imprezy, które po raz pierwszy odbyło się w Porcie Handlowym a nie w ośrodku żeglarskim, wiatr specjalnie nie dopisywał. Pierwsze jednostka trafiły na metę przez wejściem do Kanału Piastowskiego po 3,5 godzinach żeglugi.

Z kolei w niedzielę przy padającym deszczu odbył się wyścig na Zatoce Pomorskiej o Błękitną Wstęgę, czyli najszybszą jednostkę. Dzisiaj planowany jest jeden z najatrakcyjniejszych wyścigów ze Świnoujścia do Dziwnowa przez Zatokę Pomorską o puchar Mikołajka Nadmorskiego. Impreza potrwa do niedzieli, a w planie są odwiedziny w Kamieniu, Wolinie, Nowym Warpnie, Stepnicy i Trzebieży.

Na pierwszym etapie - powiedziała nam Izabella Kidacka , sędzia główny imprezy najszybciej żeglował Marcin Mrówczyński na jachcie „Antidotum” natomiast w niedzielę Andrzej Rysiewicz na „Bryzie 33”. Z kolei „Chybotek” z Andrzejem Rysiewiczem utracił ster i do mariny był holowany przez statek komisji sędziowskiej.

Tekst i fot. AG
 
Fot.: Wyjątkowo emocjonujące w wyścigu są starty. Kto najdokładniej oceni godzinę startu, ten ma szanse na dobre miejsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi