sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Biegnij i pomóż Leszkowi Morusowi

Biegnij i pomóż Leszkowi Morusowi

Biegnij i pomóż Leszkowi Morusowi
Data publikacji: 2017-04-21 16:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-21 21:07
Wywietleń: 1538 244519

Leszek Morus to doskonały judoka – niegdyś zawodnik i od wielu lat trener, ale przede wszystkim wspaniały człowiek, całym sercem oddany szlachetnej idei sportu. Często odwiedzał redakcję „Kuriera Szczecińskiego" z informacjami o sukcesach swoich podopiecznych.

Dla wielu młodych ludzi to najlepszy wychowawca i autorytet, który doprowadził ich na wyżyny sukcesów krajowych i zagranicznych. Kontynuator dzieła ojca Edwarda Morusa i budowniczy szczecińskiej marki w sportach walki. Twórca klubu UKS 47 Bushido-Morus. Pełen pasji, oddania, robiący wszystko bez oglądania się na korzyści materialne. Człowiek, zdawałoby się niezniszczalny, zawsze wychowywał przez sport i pomagał ludziom…

Teraz, niestety, sam potrzebuje pomocy. Stanął bowiem do pojedynku z nieprzestrzegającą reguł sportowej walki poważną chorobą, toteż godzien jest naszego wsparcia duchowego i materialnego. Dołożymy wszelkich starań, aby zwyciężył w tej nierównej walce, a wszystkich związanych ze sportami walki, wychowanków trenera, przyjaciół klubu i szkoły podstawowej nr 47 oraz każdego życzliwego człowieka prosimy o pomoc.

Naszą akcję zaczniemy już w sobotę 22 kwietnia Biegiem po zdrowie! Zbiórka o godz. 8.45 przy parkingu kąpieliska Arkonka.  Rozpocznie się wspólną rozgrzewką judo, a następnie odbędą się biegi na dystansach 1 km, 1 mili i 5 km. Spędzić też będzie można trochę czasu przy ognisku, zbierając środki na leczenie naszego kolegi, nauczyciela i trenera. (mij)

Leszek Morus wychował wielu sportowców
Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

uczniak
Leszku! nie wszyscy cię kojarzyli z judo. Ale wielu Twich uczniów, których uczyles wuefu, odnosi sukcesy w sporcie. Jestesmy z Tobą! Będziemy Ci pomagaC! Trzymaj SIę!! Kacper z SP-47 i koledzy i kolezanki!
2017-04-21 20:59:36
uczeń
Pamiętam go uczył w-fu w podstawówce ,zajęcia zawsze były nietuzinkowe :)) ,miał ksywę Samuraj ;-) swietny człowiek, proszę się trzymać Panie Leszku ,
2017-04-21 18:38:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi