piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Wymyślali aplikacje

Wymyślali aplikacje

Wymyślali aplikacje
Data publikacji: 2015-07-20 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-20 21:29
Wywietleń: 1235 4728

Pięćdziesięciu trzech studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie ukończyło drugi semestr pilotażowego projektu Samsung LABO, prowadzonego w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Przygotowali oni 21 aplikacji mobilnych, z których wiele, jak informuje uczelnia, ma wystarczający potencjał, aby się przerodzić w dochodowy biznes. 

Wyróżniający się studenci dostali zaproszenie do rekrutacji na płatne praktyki w Centrum Badawczo-Rozwojowym Samsung w Warszawie, a najlepsi mogą liczyć na otrzymanie grantu finansowego lub sprzętowego na rozwój własnych pomysłów biznesowych.

W oficjalnej części uroczystości kończącej drugi semestr trzy najlepsze zespoły studentów miały możliwość zaprezentowania swoich aplikacji przed zgromadzonymi gośćmi. Ich zakres tematyczny był bardzo szeroki i wynikał najczęściej z osobistych zainteresowań młodych twórców. Temat historii Szczecina przyświecał Adrianowi Gersztofowi oraz Marcinowi Olejarzowi, którzy poprzez aplikację Historical Szczecin chcieli pokazać, iż dzieje miejsc i ludzi dostarczają wiele emocji także w formie interaktywnej. Podstawowym założeniem aplikacji My Woman is Pregnant, autorstwa Joanny Nazim i Michała Siedleckiego, było przygotowanie młodych mężczyzn do odpowiedzialnego ojcostwa. Natomiast autorzy Music Wall, Przemysław Lal i Damian Kleszcz, stworzyli narzędzie do odtwarzania muzyki, dzięki któremu można być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat swojego ulubionego wykonawcy.

Ponadto uczelnia informuje, że aby optymalnie przygotować studentów do pracy w środowisku nowych technologii, program Samsung LABO koncentruje się na dwóch platformach programistycznych – SmartTV i Tizen. Uczestnicy kursów mieli szansę poznać Tizen i programować w niej aplikacje jako jedni z pierwszych w Europie. (as)

Na zdjęciu: Tu powstawały aplikacje

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny