wtorek, 26 września 2017.
Strona główna > Nauka > W piątek Noc Biologów

W piątek Noc Biologów

W piątek Noc Biologów
Data publikacji: 2016-01-14 10:09
Wywietleń: 281 98447

W najbliższy piątek Uniwersytet Szczeciński organizuje kolejną Noc Biologów. Ma ona na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska.

- Wydział Biologii US zaprasza m.in. na pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych w terrariach, m.in. modliszek, ptaszników i liśćców oraz ekspozycję zaaranżowanych pojemników prezentujących kilkanaście gatunków roślin owadożernych - informuje Julia Poświatowska z US.

Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy imprezy będą mieli okazję samodzielnie wypreparować tzw. wypluwki wybranych gatunków sów i ptaków drapieżnych oraz oznaczyć gatunkowy skład ich pokarmu, a także będą mogli oznaczyć grupę krwi i przyjrzeć się pod mikroskopem temu, co dla ludzkiego oka niedostrzegalne.

Noc Biologów rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 19 - na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. O wolne miejsca można pytać pod numerem (91) 4-441-673. (as)

 

Na zdjęciu: Tak wyglądała Noc Biologów rok temu.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje