niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > W piątek Noc Biologów

W piątek Noc Biologów

W piątek Noc Biologów
Data publikacji: 2016-01-14 10:09
Wywietleń: 310 98447

W najbliższy piątek Uniwersytet Szczeciński organizuje kolejną Noc Biologów. Ma ona na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska.

- Wydział Biologii US zaprasza m.in. na pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych w terrariach, m.in. modliszek, ptaszników i liśćców oraz ekspozycję zaaranżowanych pojemników prezentujących kilkanaście gatunków roślin owadożernych - informuje Julia Poświatowska z US.

Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy imprezy będą mieli okazję samodzielnie wypreparować tzw. wypluwki wybranych gatunków sów i ptaków drapieżnych oraz oznaczyć gatunkowy skład ich pokarmu, a także będą mogli oznaczyć grupę krwi i przyjrzeć się pod mikroskopem temu, co dla ludzkiego oka niedostrzegalne.

Noc Biologów rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 19 - na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. O wolne miejsca można pytać pod numerem (91) 4-441-673. (as)

 

Na zdjęciu: Tak wyglądała Noc Biologów rok temu.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi