piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Nauka > Trzynastka zaprasza na dni otwarte

Trzynastka zaprasza na dni otwarte

Trzynastka zaprasza na dni otwarte
Data publikacji: 2017-04-06 10:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-07 06:04
Wywietleń: 1565 233500

Dzień otwarty organizuje XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie przy ul. Unisławy 26. Każdy, kto chce zobaczyć najlepsze - według rankingu miesięcznika 'Perspektywy" - liceum w Polsce, może odwiedzić je w sobotę (8 kwietnia) w godz. 10-14.

Zainteresowani uczniowie, którzy w tym roku lub latach następnych wybierać będą szkołę ponadgimnazjalną, mogą przyjść samodzielnie lub z rodzicami i uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. Trzynastka przygotowała na ten dzień m.in.: pokazy najciekawszych doświadczeń z fizyki, prezentacja w pracowni biologicznej: „Czy widzisz to, co widzisz?”, obserwacje astronomiczne i pokaz doświadczeń w laboratorium chemicznym. 

 - Nie wszyscy, którzy mogliby się w Trzynastce uczyć, do niej zdają. Od kilku lat organizujemy dni otwarte. Chodzi w nich trochę o odczarowanie mitu o Trzynastce jako szkole zamkniętej. Aby się przekonać, jaka naprawdę jest Trzynastka i jaka atmosfera w niej panuje, warto przyjść - powiedział dyrektor XIII LO Cezary Urban. 

Zainteresowani będą mogli na miejscu uzyskać szczegółowe informacje o profilach kształcenia i zasadach rekrutacji na rok szkolny 2017/2018. Każdy będzie mógł porozmawiać z nauczycielami, uczniami oraz absolwentami szkoły.

Podczas dnia otwartego w XIII LO na sali gimnastycznej odbędzie się finałowy quiz Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Każdy zainteresowany będzie mógł posłuchać ustnych odpowiedzi finalistów z zachodniopomorskich gimnazjów.

(el)

Na zdjęciu: Podczas Dnia otwartego odbędą się słynne trzynastkowe pokazy z fizyki

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Chlopaki,
Dziewczyna to na poczatku... sie wszystkiego boja ! A pozniej to juz Ho...Ho...Ho...
2017-04-07 00:01:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi