czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Startują uczelnie

Startują uczelnie

Startują uczelnie
Data publikacji: 2015-09-30 07:15
Wywietleń: 392 24699

W środę nowy rok akademicki uroczyście inaugurują Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Sztuki. W kolejnych dniach dołączą do nich kolejne uczelnie naszego miasta.

US startuje 30 września, o g. 11 w auli uniwersyteckiej przy ul. Krakowskiej. W programie m.in. wykład "Relacje między subiektywnym postrzeganiem rzeczywistości a prawdziwością informacji emitowanych przez rachunkowość" prof. Stanisława Hońko z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa rysunku satyrycznego znanego szczecińskiego rysownika – Arkadiusza Gacparskiego zatytułowana "Gacpar nie tylko akademicki".

W tym roku najbardziej oblegane kierunki US to psychologia, germanistyka z dodatkowym językiem obcym oraz skandynawistyka.

O g. 16 w Filharmonii Szczecińskiej rozpocznie się koncert inaugurujący Akademii Sztuki. Zagra orkiestra ASZ pod dyrekcją Jaromira Gajewskiego.

Akademia Morska inauguruje nowy rok w piątek o g. 18 na Cmentarzu Centralnym uroczystym apelem pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Na sobotę zaplanowano uroczystości przy ul. Jana z Kolna u podnóża Wałów Chrobrego, początek o g. 11. Podczas tegorocznego naboru kandydaci na studia w AM najchętniej wybierali nawigację, mechanikę i budowę maszyn oraz logistykę.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny rusza w piątek o g. 12 w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 kwietnia 10. W programie nadanie tytułu honorowego prof. Edmundowi Kacy oraz wykład prof. Anny Biedunkiewicz na temat modelowania struktury atomowej i elektronowej cząsteczek. Na ZUT powodzeniem cieszyły się takie kierunki jak informatyka, automatyka i robotyka, biotechnologia

Pomorski Uniwersytet inauguruje rok w sobotę o g. 10 w auli przy ul. Rybackiej 1. Prof Miłosz Parczewski wygłosi wykład na temat pochodzenia wirusów. W tym roku uczelnia odnotowała rekordowe zainteresowanie kierunkiem lekarskim oraz lekarsko-dentystycznym.

©℗

(as)

Na zdjęciu: Tak było rok temu. Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Szczecińskim.

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny