sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Nauka > Prawa ludzi - prawa zwierząt

Prawa ludzi - prawa zwierząt

Prawa ludzi - prawa zwierząt
Data publikacji: 2015-08-06 20:07
Wywietleń: 1090 8079

Już w piątek (7 bm.), w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, wyjątkowe spotkanie z aktywistą warszawskiego środowiska wolnościowego - Łukaszem Wójcickim. Stąd poświęcone będzie zarówno prawom zwierząt, jak i ludzi: od feminizmu, przez prawa lesbijek oraz gejów, po gender.

Temat spotkania to „Feminizm i queer a prawa zwierząt".

- Zastanowimy się i porozmawiamy o związku pomiędzy walką na rzecz wyzwolenia ludzi i zwierząt w kontekście gender, segregacji płciowej, o uprzedmiatawiającym języku w odniesieniu do osobowości i tożsamości ludzi oraz zwierząt. Również o tym, jak stwierdzenia „naturalne" i „nienaturalne" służą opresji oraz usprawiedliwianiu przemocy w stosunku do ludzi, ale też zwierząt - zapowiada Łukasz Musiał ze Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA!, współorganizator wydarzenia.

Co więcej, dyskusja ma dotyczyć m.in. również związku pomiędzy marginalizowaniem grup społecznych, np. gejów i lesbijek (LGBTQ), a odpowiedzialnością osób wspierających ich walkę o „wyzwolenie".

Prelegent - Łukasz Wójcicki - to edukator antyseksistowski i antyprzemocowy, zaangażowany w ruchy: LGBTQ, No Border, prozwierzęce, antykapitalistyczne, antyfaszystowskie i feministyczne. Spotkanie z nim odbędzie się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury (al. Wojska Polskiego 90) już w piątek. Początek - godz. 18. ©℗

(an)

W piątek czeka nas kolejne z cyklu „Spotkań z weganizmem", organizowanych przez Szczecińską Inicjatywę na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Szczeciński Inkubator Kultury.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi