sobota, 24 marca 2018.
Strona główna > Nauka > Prawa ludzi - prawa zwierząt

Prawa ludzi - prawa zwierząt

Prawa ludzi - prawa zwierząt
Data publikacji: 2015-08-06 20:07
Wywietleń: 1170 8079

Już w piątek (7 bm.), w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, wyjątkowe spotkanie z aktywistą warszawskiego środowiska wolnościowego - Łukaszem Wójcickim. Stąd poświęcone będzie zarówno prawom zwierząt, jak i ludzi: od feminizmu, przez prawa lesbijek oraz gejów, po gender.

Temat spotkania to „Feminizm i queer a prawa zwierząt".

- Zastanowimy się i porozmawiamy o związku pomiędzy walką na rzecz wyzwolenia ludzi i zwierząt w kontekście gender, segregacji płciowej, o uprzedmiatawiającym języku w odniesieniu do osobowości i tożsamości ludzi oraz zwierząt. Również o tym, jak stwierdzenia „naturalne" i „nienaturalne" służą opresji oraz usprawiedliwianiu przemocy w stosunku do ludzi, ale też zwierząt - zapowiada Łukasz Musiał ze Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA!, współorganizator wydarzenia.

Co więcej, dyskusja ma dotyczyć m.in. również związku pomiędzy marginalizowaniem grup społecznych, np. gejów i lesbijek (LGBTQ), a odpowiedzialnością osób wspierających ich walkę o „wyzwolenie".

Prelegent - Łukasz Wójcicki - to edukator antyseksistowski i antyprzemocowy, zaangażowany w ruchy: LGBTQ, No Border, prozwierzęce, antykapitalistyczne, antyfaszystowskie i feministyczne. Spotkanie z nim odbędzie się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury (al. Wojska Polskiego 90) już w piątek. Początek - godz. 18. ©℗

(an)

W piątek czeka nas kolejne z cyklu „Spotkań z weganizmem", organizowanych przez Szczecińską Inicjatywę na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Szczeciński Inkubator Kultury.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanny utopione
Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy