piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Popraw swoją matematykę

Popraw swoją matematykę

Popraw swoją matematykę
Data publikacji: 2016-02-11 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1554 117656

Akademia Morska w Szczecinie po raz kolejny przygotowała dla maturzystów bezpłatny kurs z matematyki. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek o g. 17.30 w sali 5-6 na pierwszym piętrze budynku uczelni przy ul. Szczerbcowej 4.

- Kurs rozpocznie się od razu od wtorku - informuje Bogna Bartkiewicz z AM. - Organizujemy trzy grupy na poziomie podstawowym oraz jedną, o ile chętni dopiszą, na poziomie rozszerzonym (startujemy od minimum trzydziestu osób). 
W sumie to osiem tygodni zajęć, dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne z przerwą na Święta Wielkanocne. Kurs od pierwszej jego edycji cieszy dużym zainteresowaniem. W pierwszym roku obowiązkowej matury z matematyki na niektórych maturzystów padł blady strach.

Zwykle zgłasza się ok. 300-400 osób. Zajęcia prowadzą wykładowcy akademiccy mający już doświadczenie w pracy z uczniami szkół ponadgimnazjalnych.

- Najwięcej problemów przysparza tradycyjnie rachunek prawdopodobieństwa oraz geometria i stereometria, czyli bryły, widzenie przestrzenne. To okazuje się dla młodych ludzi trudne do wyobrażenia. A to przecież bardzo przyjemny temat - mówi dr hab. Lech Kasyk, kierownik Zakładu Matematyki na Wydziale Nawigacyjnym. - Czasem po prostu wystarczy młodym ludziom inaczej, spokojniej wytłumaczyć dane zagadnienie i okazuje się, że to proste. Niekiedy kursanci stają się od października studentami AM w Szczecinie. Przez te kilka lat prowadzenia kursu na zajęcia trafia także młodsze rodzeństwo lub kuzynostwo maturzystów z lat ubiegłych. 

Grupa pierwsza będzie miała zajęcia we wtorki i czwartki w g. 17.30-19 w sali 5, grupa druga - w tych samych godzinach w sali 6. Grupa trzecia będzie spotykać się poniedziałki i środy w g. 17.30-19 w sali 5. Gdyby powstała grupa na poziomie rozszerzonym, jej zajęcia odbywałyby się w poniedziałki i środy w g. 17.30 - 19. (as)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.) 

Komentarze

Jerzy
To jest praca co niszczy zdrowie, brak swierzego jwdzenia na statku, slabi kucharze, niebezpieczne warunki, wlasciciele statkow to raczej firmy bez standardow zarzadzania i obiegu dokumentow, a jako zaloga moze sie trafic na przyklad więźniowie zakładu karnego którym nic nie można zrobić i nie chcą pracować...Polska nie ma floty po co płacic za szkoly morskie?
2016-02-12 13:00:04
chiefmate
Ja nie rozumiem, po co szkoly morskie maja statut wyzszych uczelni? Zakres prac na statku to prace fizyczne, czyli wystarczy szkola srednia i praktyka. Po co rzad daje kase na to? Praca poza domem, podroze...wielu marynarzy cierpi na chorobe alkoholowa.
2016-02-12 12:30:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny