wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > O tarczycy w Szczecinie

O tarczycy w Szczecinie

O tarczycy w Szczecinie
Data publikacji: 2017-10-28 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-29 11:04
Wywietleń: 1233 298626

W Szczecinie 26-28 października odbył się VI zjazd towarzystwa tyreologicznego. Zrzeszeni w nim lekarze zajmują się badaniem tarczycy. W tym roku impreza była połączona z III spotkaniami z endokrynologią.

- Tegoroczne spotkanie, to już szósty zjazd endokrynologów - podkreśla prof. dr hab. Anhelli Syrenicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego zjazdu. - Ze względu na zbieżność terminów postanowiliśmy go połączyć z odbywającymi się co trzy lata spotkaniami z endokrynologią. Dzięki temu do Szczecina przyjechało około 300 specjalistów z całej Polski, ale mamy też gości z Anglii, Niemiec czy Rumunii.

Podczas trzydniowego spotkania odbyły się dyskusje i prelekcje dotyczące współczesnych problemów endokrynologii. Zjazdowi towarzyszyła również konferencja naukowa, na której prezentowano wyniki najnowszych badań. Przewodniczącym komitetu naukowego był prof. dr hab. Andrzej Lewiński.

- Podczas zjazdu zajmowaliśmy się głównie dwoma obszarami tematycznymi - tłumaczy prof. Anhelli Syrenicz. - Z jednej strony dotyczących bezpośrednio tarczycy, z drugiej, innych chorób endokrynologicznych. Poruszyliśmy również najaktualniejsze problemy naszej dziedziny. Przede wszystkim zwiększającą się liczbę zachorowań na niedoczynność tarczycy związaną ze starzeniem się społeczeństwa. Rozmawialiśmy też o rosnącym poziomie zachorowalności na cukrzycę i inne choroby endokrynologiczne, zwłaszcza wśród kobiet w ciąży.

Adrian Kaleta

Fot. G.Siwa

O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie

Komentarze

zak
Tak naprawdę to tarczyca w Polsce jest nie leczona zupełnie. Poza sprawdzaniem poziomu TSH i regulowaniem tego poziomu przez tabletki nic więcej lekarze endokrynolodzy nie wiedzą. O przyczynach żaden lekarz nie potrafi nic powiedzieć. Ciekaw jestem co na tym zjeździe ustalili oprócz odnowienia znajomości?
2017-10-29 10:05:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi