czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Matura 2017: język angielski

Matura 2017: język angielski

Matura 2017: język angielski
Data publikacji: 2017-05-08 18:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-09 14:00
Wywietleń: 1842 251653

Zadowoleni byli szczecińscy maturzyści po egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym. - Mamy nadzieję na wynik na sto procent - powiedzieli nam w poniedziałek, zaraz po egzaminie, uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego.

Z grupy języków obcych ponad 90 proc. tegorocznych maturzystów wybrało na egzamin język angielski. Maturzyści mieli dwie godziny na przygotowanie wpisu na blogu oraz odpowiedzi na pytania związane z czytaniem i słuchaniem po angielsku. Uczniowie z IX LO przyznali, że egzamin na poziomie podstawowym był prosty i przyjemny.

- Wpis na blogu miał dotyczyć spotkania ze znanym  aktorem. Należało opisać nastrój, miejsce spotkania i polecić film z udziałem tego aktora - mówił maturzysta z IX LO Michał Tutko.

- W arkuszu było też sporo zadań związanych z filmem oraz sztuką i kulturą innych krajów - dodał maturzysta Bartosz Kwiecień.

Nasi rozmówcy z IX LO przystąpili również do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Do egzaminu z języka angielskiego przystąpiło aż 257 tys. osób z ok. 284 tys. zdających. Prawie połowa tegorocznych maturzystów zdaje go również na poziomie rozszerzonym.

Najbardziej popularne egzaminy maturalne odbywają się codziennie o godz. 9. Natomiast te, które zdaje mniejsza grupa osób o godz. 14. We wtorek rano egzamin maturalny zdawać będą te osoby, które wybrały matematykę na poziomie rozszerzonym, po południu zaś chętni - egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej. W środę  - o godz. 9 odbędzie się egzamin z wiedzy o społeczeństwie, a od godz. 14 z informatyki.

(el)

Na zdjęciu: Maturzyści z IX LO w szczecinie, od lewej: Michał Tutko, Maciej Kraśnicki i Bartosz Kwiecień

Fot. Elżbieta KUBERA

Komentarze

obserwator
chłopaki, róbcie maturę i wyjeżdzajcie zagranice na studia. Najbliżej macie do Poznania. Tutaj uczelnie wysoki poziom i duzo pracy. Zarobki wysokie- europejskie.Zapraszamy
2017-05-09 13:59:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny