poniedziałek, 25 września 2017.
Strona główna > Nauka > Lions Club niedosłyszącym

Lions Club niedosłyszącym

Lions Club niedosłyszącym
Data publikacji: 2017-06-08 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-07 11:16
Wywietleń: 529 267984

Dzięki nim dzieci słabo słyszące mogą korzystać ze specjalistycznego sprzętu do nauki chemii, cieszyć się zielonym skwerem, jeździć na rowerach. Lions Club Rainbow Bridge w Szczecinie i Lions Club ze Stozenau nad Wezerą od kilku lat wspierają szczeciński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabo Słyszących.

Placówka przy ul. Grzymińskiej to wiodący tego typu ośrodek w kraju. Kształci dzieci z wadą słuchu od zerówki po maturę. Zaangażowanie nauczycieli i pracowników w nauczanie, ale także wychowanie podopiecznych, którzy otrzymują tu przygotowanie do samodzielnego życia, dostrzegli przedstawiciele Lions Club ze Szczecina oraz zachodnich Niemiec.

- Współpraca zaczęła się około pięć lat temu. Przedstawiciele Lions Club zaproponowali, że urządzą nam skwerek. Zagospodarowali teren, posadzili wiśnię japońską i krzewy. W kolejnym roku w ramach Krokusowej Rewolucji przywieźli mnóstwo cebulek krokusów i tulipanów, które wspólnie sadziliśmy - opowiada Anna Twardochleb, dyrektor SOSW dla Dzieci Słabo Słyszących.

Kluby regularnie wspierają ośrodek. W sobotę nastąpiło przekazanie kolejnych darów. - Dzięki obu klubom przez lata współpracy możliwy był zakup komputerów, rowerów, rzutnika. W ostatnim czasie dzięki Lions Club nasza szkoła wzbogaciła się w specjalistyczny sprzęt do nauki chemii, na co nie moglibyśmy sobie pozwolić. Dzieci korzystają z niego podczas przeprowadzania doświadczeń i mają urozmaicone lekcje - mówi Anna Twardochleb.

Wielu uczniów tej placówki mieszka w szkolnym internacie. Spędzają więc w niej cały czas, uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Zarówno szczeciński klub, jak i goście z Niemiec od czasu do czasu przywożą więc szkole niezbędne przybory piśmiennicze: kredki, farby, bloki, oraz zabawki, puzzle. Zanim jednak dojdzie do przekazania darów, przedstawiciele klubów pytają szkołę o potrzeby, aby móc podarować jej to co jest naprawdę niezbędne. W podziękowaniu uczniowie organizują występy dla swoich darczyńców, a władze szkoły zapraszają ich na szkolne uroczystości, m.in. Wigilię szkolną i jubileusze.

- Ta współpraca jest dla nas niezwykle cenna. Nasi uczniowie otrzymują coś, na co nie moglibyśmy sobie pozwolić, ale też wzbogaca nas ona o zwykłe przyjacielskie relacje - dodaje dyrektor. - Nasi darczyńcy z zainteresowaniem obserwują, jak nasze dzieci tańczą, śpiewają i po prostu rozwijają się.

Elżbieta Kubera

Na zdjęciu: W sobotę Lions Club Rainbow Bridge w Szczecinie i Lions Club ze Stozenau nad Wezerą przekazały podarunki dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących w Szczecinie.

Fot. Robert Stachnik

Lions Club niedosłyszącym Lions Club niedosłyszącym

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi