niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Japończyk w „bieli"

Japończyk w „bieli"

Japończyk w „bieli"
Data publikacji: 2017-02-08 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 1864 212090

- Możliwość zobaczenia w makroskali wykorzystania osiągnięć nauki jest dla mnie ważnym doświadczeniem, jako że sam zajmuję się nanotechnologią, czyli otrzymywaniem bardzo małych cząstek materii- to jest skupisk atomów - z których można otrzymać materiały o unikatowych właściwościach - wyjaśnił profesor Bunsho Ohtani podczas wizyty w Grupie Azoty Police.

Bunsho Ohtani, profesor Uniwersytetu Hokkaido w Sapporo i światowy ekspert w dziedzinie fotokatalizy, gościł w Grupie Azoty Police. Japończyk, który zajmuje się badaniami cząstek dwutlenku tytanu i ich zastosowaniem w nanotechnologii, był szczególnie zainteresowany instalacją produkcji bieli tytanowej. Wraz z towarzyszącymi mu naukowcami z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie po raz pierwszy mógł prześledzić cały cykl produkcyjny: od mielenia czarnego ilmenitu po uzyskanie śnieżnobiałego Tytanpolu.

-Zaprezentowane przez profesora wyniki badań nanocząsteczek tytanu i metody ich identyfikacji były bardzo interesujące -powiedział Wiesław Markwas, dyrektor Jednostki Biznesowej Pigmenty w Grupie Azoty Police. - Choć dokonania profesora Ohtaniego nie są obecnie możliwe do wykorzystania w naszych warunkach, warto podkreślić, że stale współpracujemy z ZUT i na co dzień korzystamy z doświadczeń naszych naukowców.

(mag)

Fot. Grupa Azoty Police

Japończyk w „bieli"

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską