czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Nauka > Dni Techniki Pomorza Zachodniego

Dni Techniki Pomorza Zachodniego

Dni Techniki Pomorza Zachodniego
Data publikacji: 2015-11-22 09:39
Wywietleń: 2255 40210

Na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej 8 w poniedziałek 23 listopada rozpoczną się obchody Dni Techniki Pomorza Zachodniego 2015. Ich VI edycja odbywa się pod hasłem „Przyszłość pasażerskiego rynku usług transportowych w województwie zachodniopomorskim". Wystąpienia podczas seminarium naukowo-technicznego będą  poświęcone m.in. kolei metropolitalnej i szczecińskim tramwajom.

Organizatorami wydarzenia, które się rozpocznie o godz.10 w sali Rady Wydziału, są: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada Regionu Zachodniopomorskiego w Szczecinie, Środkowopomorska Rada NOT w Koszalinie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Szczecinie.

Seminarium „Przyszłość pasażerskiego rynku usług transportowych w województwie zachodniopomorskim" poprzedzi sesja I jubileuszowa. O 30-leciu Uniwersytetu Szczecińskiego powie prof. Edward Włodarczyk, a o 70-leciu NOT dr. inż. Piotr Szymczak - prezes FSNT NOT RR w Szczecinie. O 12 rozpoczną się wystąpienia poświęcone transportowi kolejowemu, tramwajowemu i drogowemu, a także prezentacje producentów taboru pasażerskiego.
Natomiast Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei przy szczecińskim oddziale SITK RP w godz.10-15 będzie pokazywać makiety kolejowe w wielkości TT.

Szczegółowy program VI Dni Techniki Pomorza Zachodniego, którym patronuje „Kurier Szczeciński",  jest  na www.szczecin.enot.pl .

(mag)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Dni Techniki Pomorza Zachodniego

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi