piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Weekend spokoju

Weekend spokoju

Weekend spokoju
Data publikacji: 2015-10-20 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 187 29872

Przez cały weekend, w szczecińskim Teatrze Współczesnym prezentowany będzie spektakl „Godzina spokoju" Floriana Zellera, w reżyserii Norberta Rakowskiego. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na przedstawienie.

Bohaterem sztuki jest mężczyzna po czterdziestce, którego poukładany świat zaczyna się nagle walić w posadach. Potrzebę rozmowy z nim czują niemal jednocześnie jego żona, kochanka, syn, przyjaciel i sąsiad. Tymczasem Michel marzy tylko o jednym: godzinie ciszy, potrzebnej na przesłuchanie kupionej właśnie płyty.

„Godzina spokoju" jest inteligentną komedią, nawiązującą klimatem do twórczości Woody'ego Allena. Wiodącym tematem jest tu stwarzanie iluzji na własne potrzeby, by czuć się lepiej i być bardziej atrakcyjnym dla otoczenia.

W roli głównego bohatera występuje Konrad Pawicki, w pozostałe wcielają się: Joanna Matuszak (Nathalie, żona Michela), Ewa Sobczak (Elsa, kochanka), Wojciech Sandach (Sebastien, syn), Robert Gondek (Pierre), Marian Dworakowski (sąsiad) i Paweł Niczewski (Leo). Scenografia to dzieło Janusza Mazurczaka a kostiumy - Justyny Gwizd.

Dla naszych Czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia - po jednym na na piątkowy, sobotni i niedzielny spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.teatr . Na SMS-y czekamy tylko w czwartek, 22 października. Podwójne zaproszenia otrzymają pierwsze trzy osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.30. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.©℗

(kas)

Fot. Piotr NYKOWSKI

Na zdjęciu: Główną rolę w „Godzinie spokoju" gra Konrad Pawicki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny