sobota, 23 września 2017.
Strona główna > Kultura > Urodziny ulicy Nad Odrą

Urodziny ulicy Nad Odrą [GALERIA, FILM]

Urodziny ulicy Nad Odrą
Data publikacji: 2017-09-16 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-17 12:40
Wywietleń: 949 292531

Mnóstwo atrakcji czekało na wszystkich, którzy w sobotę przyszli na imprezę "Urodziny ulicy Nad Odra" na szczecińskim Stołczynie. Była świetna zabawa, smaczny poczęstunek, a także specjalne przesłanie do władz miasta.

Taka impreza integrująca mieszkańców północnych dzielnic odbywa się od trzech lat, zawsze we wrześniu, na terenie placu zabaw przy ul. Zamkniętej. Organizują ją Stowarzyszenie "Stołczyn po sąsiedzku" oraz Klub Aktywnego Seniora Stołczyn, przy wsparciu lokalnego środowiska. W tym roku dla dzieci i dorosłych przygotowano rodzinne warsztaty, była możliwość przejażdżki autobusem Autosan, Muzeum Techniki i Komunikacji zaprezentowało zabytkowy wóz strażacki. Kto chciał, mógł się przyjrzeć fizycznym eksperymentom i sam ich spróbować, albo skorzystać z okazji i na specjalnym stanowisku zasadzić roślinkę i zabrać ją do domu. Podczas zabawy obecni byli strażacy i policjanci, którzy prezentowali pojazdy, na których pracują. Nie zabrakło też poczęstunku - czekało ciasto, pieczone ziemniaki, kiełbaski i grochówka.

Spolka Alfa Terminal po raz kolejny udostępniła gościom imprezy przejście do byłej huty, gdzie można było zwiedzać trzy zabytkowe lokomotywy, obejrzeć wystawę fotograficzną i zjeść smaczną zupę ziemniaczaną. Stowarzysznie "Stołczyn po sąsiedzku" otrzymało w prezencie obraz huty od strony wody oraz kronikę huty. 

Uczestnicy imprezy podczas festynu wypuścili też w niebo 50 balonów z przesłaniem do władz miasta, by nie zapominały, że Stołczyn to też Szczecin.

(gan)

fot. i film Anna Gniazdowska

Urodziny ulicy Nad Odrą Urodziny ulicy Nad Odrą Urodziny ulicy Nad Odrą Urodziny ulicy Nad Odrą Urodziny ulicy Nad Odrą Urodziny ulicy Nad Odrą Urodziny ulicy Nad Odrą Urodziny ulicy Nad Odrą Urodziny ulicy Nad Odrą

Komentarze

WSTYD
Wstyd! Nikt z 24kuriera nie pamięta o rocznicy agresji sowieckiej na Polskę!
2017-09-17 12:19:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi