piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Kultura > Trzymamy kciuki za naszych!

Trzymamy kciuki za naszych!

Trzymamy kciuki za naszych!
Data publikacji: 2015-09-28 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 202 24412

Kilkoro wykonawców muzycznych ze Szczecina ma szansę dostać się do półfinału popularnego programu telewizyjnego typu talent show - „Must be the Music. Tylko muzyka". Co prawda, ich występy bardzo spodobały się jurorom, ale udział w dalszej części konkursu zależy od głosowania widzów. Wspomóżmy zatem szczecinian swoimi głosami!

W minioną niedzielę w telewizji można było oglądać program z udziałem dwóch ekip ze Szczecina - duetu Jackpot oraz grupy Rockasta, tydzień wcześniej z kolei pojawiła się Jona Ardyn, wokalistka i altowiolistka, a także formacja Bubliczki. Dzięki przychylności jurorów, a dokładniej głosowaniu na „TAK", wszyscy wykonawcy mają szansę na dalszy udział w konkursie.

Duet Jackpot, czyli wokalistka Kasia Buja i gitarzysta Maciej Kazuba, oczarowali jury (Adam Sztaba mówił właśnie, że jest „oczarowany" ich wykonaniem) piosenką z repertuaru „Kayah" - „Prośba do twoich ust". Już po występie Kasia przypomniała się jurorce Elżbiecie Zapendowskiej, iż niegdyś uczestniczyła w warsztatach przez nią prowadzonych:

- Mimo wieloletniego doświadczenia, udział w konkursie przed jurorami i publicznością był bardzo emocjonalny - przyznaje Maciej Kazuba. - Stąd te łzy, kiedy dostaliśmy cztery razy „TAK". Zresztą, w programie nie pokazano całości opinii jurorskich. Pięknie o naszym występie mówiła choćby Kora. Wspominano wtedy o tym, że jesteśmy parą nie tylko muzycznie, ale i życiowo. Teraz bardzo liczymy na głosy naszych fanów, szczególnie ze Szczecina, bo dzięki nim możemy znaleźć się w półfinale programu. Głosowanie jest bardzo proste, wystarczy wejść na facebookowy profil programu „Tylko muzyka" i tam kliknąć na nas - podpowiada gitarzysta. - Głosować można tylko do czwartku.

Jurorom spodobało się też nietypowe i bardzo energetyczne wykonanie grupy Rockasta. Muzycy zagrali bowiem bardzo znany utwór Jana Sebastiana Bacha - „Toccata i fuga d-moll", czyli rockową wersję w połączeniu z brzmieniem akordeonu. Przychylne słowa usłyszała od jury również wspomniana Jona Ardyn, która wykonała wspólnie ze swoim zespołem, autorski utwór "I Am I Am" oraz formacja Bubliczki z własną piosenką „Nalejmy wina", czyli miks bałkańskich i kaszubskich dźwięków. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: Szczeciński duet Jackpot oczarował jurorów w programie „Must be the Music. Tylko muzyka". Teraz liczy na głosy swoich fanów. Głosować można tylko do czwartku.

Fot.: Jarosław Gaszyński

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy