sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Trzymamy kciuki za naszych!

Trzymamy kciuki za naszych!

Trzymamy kciuki za naszych!
Data publikacji: 2015-09-28 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 181 24412

Kilkoro wykonawców muzycznych ze Szczecina ma szansę dostać się do półfinału popularnego programu telewizyjnego typu talent show - „Must be the Music. Tylko muzyka". Co prawda, ich występy bardzo spodobały się jurorom, ale udział w dalszej części konkursu zależy od głosowania widzów. Wspomóżmy zatem szczecinian swoimi głosami!

W minioną niedzielę w telewizji można było oglądać program z udziałem dwóch ekip ze Szczecina - duetu Jackpot oraz grupy Rockasta, tydzień wcześniej z kolei pojawiła się Jona Ardyn, wokalistka i altowiolistka, a także formacja Bubliczki. Dzięki przychylności jurorów, a dokładniej głosowaniu na „TAK", wszyscy wykonawcy mają szansę na dalszy udział w konkursie.

Duet Jackpot, czyli wokalistka Kasia Buja i gitarzysta Maciej Kazuba, oczarowali jury (Adam Sztaba mówił właśnie, że jest „oczarowany" ich wykonaniem) piosenką z repertuaru „Kayah" - „Prośba do twoich ust". Już po występie Kasia przypomniała się jurorce Elżbiecie Zapendowskiej, iż niegdyś uczestniczyła w warsztatach przez nią prowadzonych:

- Mimo wieloletniego doświadczenia, udział w konkursie przed jurorami i publicznością był bardzo emocjonalny - przyznaje Maciej Kazuba. - Stąd te łzy, kiedy dostaliśmy cztery razy „TAK". Zresztą, w programie nie pokazano całości opinii jurorskich. Pięknie o naszym występie mówiła choćby Kora. Wspominano wtedy o tym, że jesteśmy parą nie tylko muzycznie, ale i życiowo. Teraz bardzo liczymy na głosy naszych fanów, szczególnie ze Szczecina, bo dzięki nim możemy znaleźć się w półfinale programu. Głosowanie jest bardzo proste, wystarczy wejść na facebookowy profil programu „Tylko muzyka" i tam kliknąć na nas - podpowiada gitarzysta. - Głosować można tylko do czwartku.

Jurorom spodobało się też nietypowe i bardzo energetyczne wykonanie grupy Rockasta. Muzycy zagrali bowiem bardzo znany utwór Jana Sebastiana Bacha - „Toccata i fuga d-moll", czyli rockową wersję w połączeniu z brzmieniem akordeonu. Przychylne słowa usłyszała od jury również wspomniana Jona Ardyn, która wykonała wspólnie ze swoim zespołem, autorski utwór "I Am I Am" oraz formacja Bubliczki z własną piosenką „Nalejmy wina", czyli miks bałkańskich i kaszubskich dźwięków. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: Szczeciński duet Jackpot oczarował jurorów w programie „Must be the Music. Tylko muzyka". Teraz liczy na głosy swoich fanów. Głosować można tylko do czwartku.

Fot.: Jarosław Gaszyński

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi